letisko
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Počet cestujúcich v leteckej doprave v EÚ vlani stúpol o 7 percent

BRATISLAVA – Počet cestujúcich, ktorí využili leteckú dopravu, v Európskej únii vlani medziročne stúpol o 7 percent na 1,043 miliardy. Najviac cestujúcich v leteckej doprave v minulom roku zaznamenali vo Veľkej Británii (265 mil.), Nemecku (212 mil.), Španielsku (210 mil.), Francúzsku (154 mil.) a v Taliansku (144 mil. ). Informoval o tom štatistický úrad EÚ Eurostat.

Na Slovensku sa vlani počet pasažierov, ktorí využili leteckú dopravu, medziročne zvýšil o 11,3 percenta na 2,403 milióna. Najrušnejšie slovenské letisko bolo bratislavské letisko M.R. Štefánika, ktoré vybavilo 1,929 mil. cestujúcich, čo bol medziročný rast o 10,5 percenta.

Počet pasažierov v leteckej doprave v roku 2017 vzrástol vo všetkých členských krajinách EÚ. Najviac stúpol v Slovinsku (20 %), Luxembursku, Estónsku, Bulharsku a Česku (zhodne 19 %), v Rumunsku, Chorvátsku a na Malte (zhodne 18 %) a v Poľsku a Portugalsku (zhodne 17 %). Najrušnejším v rámci Európskej únie zostalo londýnske letisko Heathrow, ktoré využilo 78 mil. cestujúcich. Nasledovalo parížske letisko Charles de Gaulle (69 mil.), Schiphol v Amsterdame (68 mil.) a letisko vo Frankfurte (64 mil.).

Viac..  Europoslanci: Osvedčenie EÚ pre COVID-19 musí uľahčiť voľný pohyb bez diskriminácie

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Brusel si predvolal ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ osem predstaviteľov únie

Európska únia si predvolala ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ …