EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / CESTOVANIE / Počet cestujúcich v leteckej doprave v EÚ vlani stúpol o 7 percent
letisko
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Počet cestujúcich v leteckej doprave v EÚ vlani stúpol o 7 percent

BRATISLAVA – Počet cestujúcich, ktorí využili leteckú dopravu, v Európskej únii vlani medziročne stúpol o 7 percent na 1,043 miliardy. Najviac cestujúcich v leteckej doprave v minulom roku zaznamenali vo Veľkej Británii (265 mil.), Nemecku (212 mil.), Španielsku (210 mil.), Francúzsku (154 mil.) a v Taliansku (144 mil. ). Informoval o tom štatistický úrad EÚ Eurostat.

Na Slovensku sa vlani počet pasažierov, ktorí využili leteckú dopravu, medziročne zvýšil o 11,3 percenta na 2,403 milióna. Najrušnejšie slovenské letisko bolo bratislavské letisko M.R. Štefánika, ktoré vybavilo 1,929 mil. cestujúcich, čo bol medziročný rast o 10,5 percenta.

Počet pasažierov v leteckej doprave v roku 2017 vzrástol vo všetkých členských krajinách EÚ. Najviac stúpol v Slovinsku (20 %), Luxembursku, Estónsku, Bulharsku a Česku (zhodne 19 %), v Rumunsku, Chorvátsku a na Malte (zhodne 18 %) a v Poľsku a Portugalsku (zhodne 17 %). Najrušnejším v rámci Európskej únie zostalo londýnske letisko Heathrow, ktoré využilo 78 mil. cestujúcich. Nasledovalo parížske letisko Charles de Gaulle (69 mil.), Schiphol v Amsterdame (68 mil.) a letisko vo Frankfurte (64 mil.).

Viac..  Nová dohoda EÚ zvýši transparentnosť a predvídateľnosť pracovných podmienok

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Eurovoľby: Európsky parlament zverejnil prvú projekciu rozdelenia poslaneckých kresiel

Európsky parlament v pondelok zverejnil prvú projekciu rozdelenia poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú …