EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / ĽUDIA / Šefčovič rokoval so Smerom, rozhodnutie o kandidatúre padne do konca týždňa
Šefčovič
Eurokomisár Maroš Šefčovič. PHOTO: © European Union.

Šefčovič rokoval so Smerom, rozhodnutie o kandidatúre padne do konca týždňa

Meno Maroša Šefčoviča sa v posledných dňoch spomína ako meno prezidentského kandidáta strany Smer-SD. Po zasadnutí predsedníctva strany opustil budovu Peter Pellegrini so slovami: “Mali sme veľmi konštruktívne rokovanie s pánom eurokomisárom. Môžem potvrdiť, že ak sa pán Maroš Šefčovič v najbližších dňoch rozhodne, že do toho pôjde, tak podporu strany Smer-SD bude mať.”

“Je to len jeho osobné rozhodnutie. Kandidatúra na prezidenta, to nie je, ísť si kúpiť tri rožky do potravín. To sú dôležité rodinné rozhodnutia… Má absolútne právo rozhodnúť sa vtedy, keď to uzná za vhodné. Musí to byť jeho skalopevné presvedčenie,” dodal Pellegrini. premiér dúfa, že meno prezidentského kandidáta, ktorého strana podporí sa rozlúskne v najbližších dňoch. “My sme dnes ani o inom mene nediskutovali,” dodal Pellegrini.

Rozhodnutie oznámi tento týždeň

“Pre pár dňami som dostal ponuku zo strany Smer- sociálna demokracia kandidovať na post prezidenta Slovenskej republiky. Dnes som prvýkrát na Slovensku a dostal som možnosť prediskutovať túto ponuku s celým predsedníctvom. Veľmi si ju vážim a zároveň si veľmi cením to, že mi vytvorili časový priestor, aby som mohol túto ponuku zvážiť,” uviedol po stretnutí s predstaviteľmi Smeru Maroš Šefčovič.

Viac..  Pellegrini v europarlamente: Na Slovensku panuje vysoká miera slobody médií

Šefčovič odchádza popoludní do Štrasburgu, kde ho čakajú ešte jeho “európske povinnosti”. Rozhodnutie podľa jeho slov padne v priebehu týždňa. “Sľubujem, že sa v priebehu tohto týždňa definitívne rozhodnem a potom bude aj priestor na otázky,” dodal.

Podpredseda vlády Richard Raši eurokomisára Šefčoviča prirovnal k Michaelovi Schumacherovi v čase najväčšej slávy. Minister financií Peter Kažimír dúfa, že Šefčovič bude kandidát. Rozhodnutie ale necháva na neho.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

Jurzyca

Eugen Jurzyca: Európska únia má na život ľudí na Slovensku obrovský vplyv

Eugen Jurzyca, kandidát na europoslanca odpovedá na otázky o eurovoľbách 2019, Európskej únii a Európskom parlamente. Eugen …