vybor EP
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä ochranu spotrebiteľov a transport zvierat

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú tento týždeň vo výboroch zaoberať ochranou spotrebiteľov, transportami zvierat, dodávkami vody v poľnohospodárstve a obchodnou dohodou so Singapurom.

Ochrana spotrebiteľov

V utorok 22. januára bude výbor pre vnútorný trh a ochranu spotrebiteľa hlasovať o reforme európskych pravidiel ochrany spotrebiteľov. Novinky sa týkajú dvojakej kvality potravín, podomového predaja, online recenzií a ochrany užívateľov mobilných aplikácií a sociálnych sietí.

V ten istý deň sa budú členovia výboru zaoberať poistením motorových vozidiel a novými pravidlami, ktoré by mali lepšie chrániť obete dopravných nehôd.

Ochrana zvierat

Poslanci z výboru pre životné prostredie a verejné zdravie by mali tento týždeň vyzvať členské štáty, aby rešpektovali existujúce európske pravidlá upravujúce transporty živých zvierat.

Deň predtým bude výbor hlasovať o opätovnom využívaní vody v poľnohospodárstve, najmä počas období sucha a iných situácií súvisiacich so zmenami podnebia.

Medzinárodný obchod

Viac..  Moskva vyhostí 20 pracovníkov českého veľvyslanectva, krajinu musia opustiť v priebehu pondelka

Nová obchodná dohoda EÚ so Singapurom je ambiciózna a komplexná dohoda novej generácie, ktorá odstraňuje všetky clá na európsky dovoz do tejto krajiny. Obsahuje aj ustanovenia na zníženie necolných bariér obchodu a na podporu služieb a investícií. Vo štvrtok budú o nej hlasovať členovia výboru pre medzinárodný obchod.

Výbor pre regionálny rozvoj bude v utorok hlasovať o nových pravidlách a podmienkach čerpania eurofondov v širokej škále oblastí, od sociálnej a kohéznej politiky po migráciu a bezpečnosť.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Brusel si predvolal ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ osem predstaviteľov únie

Európska únia si predvolala ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ …