Ivan Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union- EP.

Ivan Štefanec: Ministerka Matečná odvádza pozornosť a ignoruje malých farmárov

Ministerka Matečná nezmyselnými vyjadreniami na adresu KDH opäť dokázala svoju nekompetentnosť a potvrdila naše stanovisko, že už dávno nemá čo robiť na svojom poste.

Pani ministerka objavila tému dvojakej kvality potravín a výrobkov dávno po tom, ako v Európskom parlamente už pripravovali príslušnú legislatívu. Náš europoslanec Ivan Štefanec sa tejto téme intenzívne venoval a presadil, aby boli takéto praktiky posudzované ako nekalé. Nezodpovední obchodníci budú tiež zverejňovaní na čiernej listine. Ak pani ministerka chce, môže sa k týmto, ale aj ďalším aktivitám KDH v oblasti potravinovej bezpečnosti pridať.

Bolo to tiež práve KDH, ktoré vyvinulo tlak, aby bola situácia v slovenskom poľnohospodárstve predmetom skúmania v Európskom parlamente. Jeho tri misie jasne ukázali žalostný stav do akého dostali slovenské poľnohospodárstvo vlády strán Smeru a SNS, ktorej je Gabriela Matečná nominantkou.

Jej včerajšie vyhlásenia sú len odvádzaním pozornosti od skutočných problémov, ktoré nerieši a riešiť nechce.
Aj napriek opakovaným upozorneniam na prípady diskriminácie a prenasledovania malých farmárov odmieta ich situáciu riešiť. Ignoruje tiež odporúčania Európskeho parlamentu na zvýšenie transparentnosti pri prideľovaní poľnohospodárskych dotácii z prostriedkov Európskej únie a na definitívne vyriešenie vlastníckych vzťahov k pôde.

Viac..  Ivan Štefanec: Vyzývame Európsku komisiu, aby podporila online platformu ECIPES27, ktorá má pomôcť prekonať dôsledky pandémie

Svojou nečinnosťou spôsobila stav, že malí farmári čelia neznesiteľnému tlaku veľkých firiem, sú ohrozovaní na živote majetku a dostávajú sa do existenčných problémov. Priamym následkom je menej slovenských výrobkov na pultoch obchodov a znižovanie potravinovej sebestačnosti.

KDH stálo a bude stáť vždy na strane najslabších a tých, ktorým je spôsobovaná krivda. Z nášho tlaku na ochranu malých slovenských farmárov a na ochranu spotrebiteľov rozhodne nepoľavíme a na národnej aj európskej úrovni spravíme všetko pre to, aby bola v slovenskom poľnohospodárstve a potravinárstve konečne nastolená spravodlivosť.

Správa je publikovaná v originálnom znení, bez redakčných úprav.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

priroda

Päť lokalít na Slovensku opätovne zapísali na prestížny Zoznam svetového dedičstva UNESCO

Výbor svetového dedičstva UNESCO rozhodol v stredu 28. júla o zápise piatich slovenských lokalít výnimočnej …