Domov / ĽUDIA / Monika Beňová: Holokaust je zosobnením toho kam vedie politika zla a nenávisti
Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Beňová: Holokaust je zosobnením toho kam vedie politika zla a nenávisti

Poslanci Európskeho parlamentu si na začiatku tohto týždňového plenárneho zasadnutia pripomenú Medzinárodný deň pamiatky obetí holokaustu. Ten už tradične pripadá na výročie oslobodenia nacistického vyhladzovacieho tábora v Osvienčime, od ktorého 27. januára uplynulo 74 rokov.

Pripomenieme si vyše 6 miliónov nevinných obetí, vrátane viac ako 70 tisíc slovenských občanov, často žien a detí, ktorí doplatili svojimi životmi na politiku zla a nenávisti zo strany nacistického hitlerovského Nemecka, ale aj spolupracujúceho fašistického slovenského štátu na čele s Jozefom Tisom,“ zdôraznila europoslankyňa Monika Beňová.

Vyvražďovanie sa väčšinovo týkalo Židov, no zahŕňalo aj Rómov, politických väzňov, vojnových zajatcov, hendikepovaných, či ľudí s inou sexuálnou orientáciou. Vôbec to pritom nie je len o minulosti. Holokaust ukazuje čo dokáže vykonať moderná civilizácia za pomoci zvrátenej ideológie a neobmedzenej štátnej moci,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu. Spochybňovanie ľudských práv, slobôd, rovnosti a dôstojnosti pre každého, sa pritom aj dnes stalo akýmsi zvráteným módnym trendom.

Viac..  OSN: Špeciálna spravodajkyňa odporúča vyšetrovanie saudskoarabského princa pre vraždu novinára

Pripomínať si túto tragédiu je u nás o to dôležitejšie, že pohrobkovia slovenských fašistov sedia v slovenskom parlamente. Holokaust je zároveň aj o hrdinstve a odvahe tých, ktorým ani v ťažkých časoch nebol ľahostajný osud trpiacich a utlačovaných, za ktorých záchranu boli ochotní riskovať svoje pohodlie a často aj životy,“ uzavrela Monika Beňová.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Slovenskí europoslanci žiadajú, aby boli pri výbere predsedu Európskej komisie dodržané demokratické pravidlá

Viacerí slovenskí europoslanci žiadajú, aby boli pri výbere predsedu novej Európskej komisie dodržané demokratické pravidlá. …