Sulik
Europoslanec Richard Sulík. PHOTO: © European Union- EP.

Stanovisko SaS: M. Šefčovič nie je nezávislý kandidát, len sa hanbí za Smer

„Prezidentský kandidát Maroš Šefčovič je kandidátom Smeru-SD, pretože prijal ponuku od Roberta Fica, kandiduje pomocou podpisov poslancov Smeru-SD a celá jeho diplomatická kariéra v Bruseli je spojená so Smerom.
 
Tvrdenie Maroša Šefčoviča, že kandiduje ako nezávislý kandidát, preto stojí na lži. Berieme to tak, že sa za Smer-SD hanbí. Ale potom sa pýtame, prečo nevstúpil do prezidentských volieb cez petíciu občanov, ktorá by z neho zmyla stranícku nálepku. 
 
Aj tu vidno, ako Maroš Šefčovič myslí len na svoje záujmy. Keď sa mu to hodí, stojí v jednom šíku so Smerom a Robertom Ficom, ale keď mu to má priniesť nevýhodu, tvári sa ako nezávislý prezidentský kandidát. Predsa aj za svoje desaťročné pôsobenie v Európskej komisii môže vďačiť len a len Smeru, napriek tomu sa dnes za túto stranu hanbí a správa sa ako typický karierista. Presne rovnako by viedol aj prezidentský úrad.
 
Takéto špekulatívne správanie je vlastné človeku s oslabenými morálnymi zásadami a potvrdzuje záver, že akceptovaním ponuky Roberta Fica sa Maroš Šefčovič stal kandidátom oligarchov a mafie.“
Richard Sulík, predseda SaS
Ľubomír Galko, podpredseda SaS
Jana Kiššová, podpredsedníčka SaS
Správa je publikovaná v originálnom znení tlačového oddelania SaS, bez redakčnej úpravy.
Viac..  Od rozhľadňe pri Cerovej na krásny hrad Korlátko. Výlet, ktorý je krajší vďaka Bruselu

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

miko

Od rozhľadňe pri Cerovej na krásny hrad Korlátko. Výlet, ktorý je krajší vďaka Bruselu

Na severnom okraji CHKO Malé Karpaty, pri obci Cerová, stojí malá, ale veľmi zaujímavá rozhľadňa. …