Domov / ĽUDIA / Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej musí ostať nezávislé
Stefanec
Europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. PHOTO: Kancelária IŠ.

Vyšetrovanie vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej musí ostať nezávislé

Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) ostro odsudzuje kroky ministerky vnútra Slovenskej republiky Denisy Sakovej, ktoré vedú k rozdeleniu vyšetrovacieho tímu zaoberajúceho sa vyšetrovaním vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Podriadenie jeho časti priamo ministerstvu vnútra môže viesť k manipulácii vyšetrovania a vzbudiť pochybnosti o jeho priebehu a výsledkoch.

“Vieme, že okolnosti tohto ohavného zločinu vedú až k bývalému vedeniu Úradu vlády Slovenskej republiky. Nemôžeme akceptovať to, že tí istí ľudia teraz budú dohliadať na proces vyšetrovania. V roku 2018 dala verejnosť jasne najavo, že politickému vedeniu štátu nedôveruje. Vyzývame preto ministerku vnútra, aby prestala s obštrukciami a dala vyšetrovaniu voľný priebeh. Vyšetrovatelia musia mať voľné ruky a pracovať nezávisle,” uviedol podpredseda KDH Pavol Zajac.

Viac..  Bilčík o vypočúvaní Šefčoviča: Nemôžeme sa tváriť ako Európania v Bruseli a na Slovensku na tieto hodnoty zabúdať

“Vyšetrovanie dvojnásobnej vraždy prebiehalo až doteraz úspešne najmä vďaka medzinárodnému tlaku, ktorý sme iniciovali aj na pôde Európskeho parlamentu. Jeho odporúčania boli, aby bolo nezávislé a bez akýchkoľvek politických tlakov. Nerozumieme rozhodnutiu ministerky vnútra meniť kompetencie a zloženie vyšetrovacieho tímu. Tieto kroky povedú k ešte väčšej nedôvere verejnosti a v čase, kedy si budeme pripomínať prvé výročie vraždy, môžu vyvolať pochybnosti o tom, či súčasná vládna moc vôbec chce odhaliť skutočných vinníkov,” myslí si europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Slovenskí europoslanci kritizujú Turecko, nevylučujú ani sankcie

BRATISLAVA  – Viacerí slovenskí europoslanci podporia rezolúciu, ktorá odsúdi tureckú inváziu do Sýrie, alebo aj …