EUROPSKENOVINE.EUEUZEITUNG.DE ŠTATISTIKY EUROPOSLANCOV PONUKA PRÁCE A STÁŽI V EU NOVINY.SK KONTAKT
Domov / POLITIKA / Európsky parlament opäť rieši vraždu Jána Kuciaka. Poslankyňa žiada hĺbkovú kontrolu eurofondov.
europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Európsky parlament opäť rieši vraždu Jána Kuciaka. Poslankyňa žiada hĺbkovú kontrolu eurofondov.

ŠTRASBURG / Európsky parlament opäť riešil vraždu slovenského novinára Jána Kuciaka a pripomína kauzy, o ktorých písal. Holandská europoslankyňa zodpovedná za správu o Slovensku vyzvala Európsku komisiu na hĺbkovú kontrolu využívania eurofondov v agrosektore. A pripomenula tiež všeobecne nepriateľskú náladu voči novinárom na Slovensku.

Výbor Európskeho parlamentu riešil hlavne dve krajiny – Slovensko a Maltu, kde zavraždili novinárov. Holandská europoslankyňa tvrdí, že nešlo o obyčajné vraždy. “Novinári na Malte a na Slovensku písali o korupcii a prepojeniach na vládu. Zámerom bolo v oboch prípadoch to isté – umlčať novinárov a to všetko porušuje zásady právneho štátu,” uviedla holandská europoslankyňa Sophie in ‘t Veld.

Vyzýva preto, aby sa priamo na vyšetrovaní zúčastnil aj Europol a neposkytoval iba technickú podporu. Podľa slovenských europoslankýň za stranu SMER však správa o Slovensku ignorovala mnohé fakty a v mnohých ohľadoch bola postavená takpovediac na vode. “Tá správa je veľmi kritická, myslím si že v niektorých častiach veľmi neoprávnene,” uviedla Monika Smolková.

Viac..  Britský parlament odmietol podporiť brexitové jednanie May

“Celkovo však je mi veľmi ľúto, že táto správa dostala viac taký spolitizovaný charakter ako vecný,” tvrdí Monika Beňová.

Holandská europoslankyňa však napriek tomu požaduje ďalšie kontroly na Slovensku. Vyzýva Európsku komisiu, ako aj Európsky úrad pre boj proti podvodom, aby si na našu krajinu špeciálne posvietili “Požadujem hĺbkovú kontrolu ohľadom korupcie spojenej s eurofondami v agrosektore,” dodala  Sophie in ‘t Veld.

A poslankyňa sa na prekvapenie mnohých venovala aj vymenúvaniu ústavných sudcov na Slovensku. Vyzvala slovenskú vládu aby celý proces urýchlila. Lebo podľa nej nie je dobrým signálom, že k voľbe deviatich ústavných sudcov stále neprišlo.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Eurovoľby: Európsky parlament zverejnil prvú projekciu rozdelenia poslaneckých kresiel

Európsky parlament v pondelok zverejnil prvú projekciu rozdelenia poslaneckých kresiel v povolebnom pléne EP založenú …