Domov / POĽNOHOSPODÁRSTVO / Ivan Štefanec: Pellegrini sa stretne s farmármi len vďaka tlaku Europarlamentu a samotných farmárov
Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union- EP.

Ivan Štefanec: Pellegrini sa stretne s farmármi len vďaka tlaku Europarlamentu a samotných farmárov

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) by sa dnešné stretnutie premiéra Petra Pellegriniho so zástupcami malých farmárov neuskutočnilo bez tlaku zo strany Európskej únie a Európskeho parlamentu.

“Gratulujem premiérovi Pellegrinimu, že si malých farmárov a ich problémy všimol až teraz. Minimálne rok ho na katastrofálnu situáciu v slovenskom poľnohospodárstve upozorňovali ako oni, tak aj my v Európskom parlamente. Tri misie, ktoré navštívili Slovensko odporúčali, aby vláda začala so zástupcami farmárov komunikovať. Sám som ho na to niekoľkokrát vyzýval. Včera sme naviac doručili na Európsku komisiu podania o podozrení z podvodov s európskymi agrodotáciami. Stretnutie až po urgenciách zo strany Europarlamentu a po tom, čo sú farmári opäť v uliciach Bratislavy po roku od vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, je dôkazom, že vláda koná len pod tlakom. Premiér a celá vláda mali dosť času, aby sa problémami malých farmárov zaoberali.”

Viac..  Ivan Štefanec: Fínske predsedníctvo sa chce venovať najmä digitalizácii a odbúravaniu bariér

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

hlasovanie

EÚ navýši rozpočet pre programy Erasmus+ a Horizont 2020

Poslanci Európskeho parlamentu schválili zvýšenie prostriedkov pre výskum a mobilitu mládeže o 100 miliónov eur. …