Vybor EP
Schôdza Výboru EP. PHOTO: © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä dane a trest smrti

Tento týždeň sa budú poslanci venovať finančným a daňovým podvodom, autorským právam na internete a otázkou, ako zosúladiť kariéru a rodinný život. 

Boj proti finančným a daňovým podvodom

Výbor TAX III, ktorého členovia si posvietili na finančnú trestnú činnosť a vyhýbanie sa daniam, bude v stredu 27. februára hlasovať o svojim záverečných odporúčaniach. Poslanci tu vychádzajú zo svojho rok trvajúceho vyšetrovania, počas ktorého vypočúvali aj viacerých ministrov financií a predstaviteľov národných orgánov.

Copyright

Výbor pre právne veci bude v utorok hlasovať o novej legislatíve týkajúcej sa autorských práv, na ktorej sa Parlament už predbežne dohodol s Radou ministrov. Nové pravidlá majú zabezpečiť, aby sa práva a povinnosti vyplývajúce z copyrightu uplatňovali aj v prostredí internetu. Tvorcovia budú mať vďaka novým pravidlám silnejšie postavenie voči technologickým gigantom, ktorí ich obsah zverejňujú na svojich platformách.

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom

Zamestnanecký výbor bude v ten istý deň hlasovať o nových minimálnych štandardoch pre rovnováhu medzi kariérou a rodinou. Cieľom týchto opatrení je zlepšiť zastúpenie žien v pracovnom živote a posilniť úlohu otcov alebo druhých rodičov.

Viac..  Brusel si predvolal ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ osem predstaviteľov únie

Konferencia o zrušení trestu smrti

V stredu sa v Európskom parlamente bude konať otvorenie Svetového kongresu proti trestu smrti. Je to najdôležitejšie svetové podujatie za zrušenie popráv. Organizuje o asociácia ECMP (Spoločne proti trestu smrti) a zúčastní sa ho okolo tisícky ľudí z viac ako 140 krajín.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Brusel si predvolal ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ osem predstaviteľov únie

Európska únia si predvolala ruského veľvyslanca. Dôvodom je krok Moskvy, ktorá zaradila na „čiernu listinu“ …