Vybor EP
Schôdza Výboru EP. PHOTO: © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä dane a trest smrti


Tento týždeň sa budú poslanci venovať finančným a daňovým podvodom, autorským právam na internete a otázkou, ako zosúladiť kariéru a rodinný život. 

Boj proti finančným a daňovým podvodom

Výbor TAX III, ktorého členovia si posvietili na finančnú trestnú činnosť a vyhýbanie sa daniam, bude v stredu 27. februára hlasovať o svojim záverečných odporúčaniach. Poslanci tu vychádzajú zo svojho rok trvajúceho vyšetrovania, počas ktorého vypočúvali aj viacerých ministrov financií a predstaviteľov národných orgánov.

Copyright

Výbor pre právne veci bude v utorok hlasovať o novej legislatíve týkajúcej sa autorských práv, na ktorej sa Parlament už predbežne dohodol s Radou ministrov. Nové pravidlá majú zabezpečiť, aby sa práva a povinnosti vyplývajúce z copyrightu uplatňovali aj v prostredí internetu. Tvorcovia budú mať vďaka novým pravidlám silnejšie postavenie voči technologickým gigantom, ktorí ich obsah zverejňujú na svojich platformách.

Rovnováha medzi pracovným a súkromným životom

Zamestnanecký výbor bude v ten istý deň hlasovať o nových minimálnych štandardoch pre rovnováhu medzi kariérou a rodinou. Cieľom týchto opatrení je zlepšiť zastúpenie žien v pracovnom živote a posilniť úlohu otcov alebo druhých rodičov.

Viac..  Europoslanec Hajšel: Od dnes využívajte na dovolenke kvalitnejší roaming

Konferencia o zrušení trestu smrti

V stredu sa v Európskom parlamente bude konať otvorenie Svetového kongresu proti trestu smrti. Je to najdôležitejšie svetové podujatie za zrušenie popráv. Organizuje o asociácia ECMP (Spoločne proti trestu smrti) a zúčastní sa ho okolo tisícky ľudí z viac ako 140 krajín.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

I. Korčok: Európska únia je mierový projekt a Slovensko je jeho pevnou súčasťou

Slovenská republika si dnes, 9. mája 2022, pripomína spolu s ďalšími dvadsiatimi šiestimi členskými štátmi …