Andrej KISKA
Andrej Kiska. PHOTO: © European Union- EP.

Deväť hláv štátov sa s generálnym tajomníkom NATO bavili najmä o bezpečnosti

KOŠICE / Do Košíc pricestovalo deväť prezidentov európskych krajín V4, Pobaltia a šéf NATO Stoltenberg. Na samite totiž chceli hovoriť o bezpečnosti krajín, ktoré majú blízko k ruským hraniciam a ako sa chrániť v prípade hrozby. Pripomenuli, že výstrahou by mala byť až nie tak dávna hrozba konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou. Na takzvanej B9 v metropole východu Andrej Kiska privítal prezidentov Poľska, Maďarska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Rumunska a Bulharska.

Prezidenti deviatich krajín začali prilietať do Košíc už v stredu večer. Až na niekoľko malých opatrení to miestni obyvatelia pocítili minimálne. Košice boli ale v tom čase najstráženejším mestom na Slovensku.

Deväť hláv štátov a generálny tajomník NATO diskutovali o hybridných útokoch. “Nesmieme zabudnúť, že v prípade brexitu Facebook ukázal dlhodobé štatistiky, že z Ruska bola platená reklama, ktorá zasiahla 126 miliónov obyvateľov Veľkej Británie, tak aby hlasovali za odchod z Veľkej Británie. To sú obrovské vplyvy,” povedal prezident Andrej Kiska a dodal, že diskutovali aj o tom, ako urobiť Európu bezpečnou, ale aj krajiny, ktoré sa necítia bezpečne.

Viac..  Modernizácia IT systémov pre lepšiu komunikáciu polície s Europolom má vyjsť na 1,5 milióna eur

Popoludní prezidenti osadili spomienkovú tabuľu, ktorú osadili pri príležitosti 70. výročia vzniku NATO. Niektorým Košičanom prekážalo, že si v uzatvorenom Kulturparku nemôžu pozrieť ceremoniál spolu s novinármi.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

priroda

Päť lokalít na Slovensku opätovne zapísali na prestížny Zoznam svetového dedičstva UNESCO

Výbor svetového dedičstva UNESCO rozhodol v stredu 28. júla o zápise piatich slovenských lokalít výnimočnej …