Andrej KISKA
Andrej Kiska. PHOTO: © European Union- EP.

Deväť hláv štátov sa s generálnym tajomníkom NATO bavili najmä o bezpečnosti

KOŠICE / Do Košíc pricestovalo deväť prezidentov európskych krajín V4, Pobaltia a šéf NATO Stoltenberg. Na samite totiž chceli hovoriť o bezpečnosti krajín, ktoré majú blízko k ruským hraniciam a ako sa chrániť v prípade hrozby. Pripomenuli, že výstrahou by mala byť až nie tak dávna hrozba konfliktu medzi Ruskom a Ukrajinou. Na takzvanej B9 v metropole východu Andrej Kiska privítal prezidentov Poľska, Maďarska, Česka, Estónska, Litvy, Lotyšska, Rumunska a Bulharska.

Prezidenti deviatich krajín začali prilietať do Košíc už v stredu večer. Až na niekoľko malých opatrení to miestni obyvatelia pocítili minimálne. Košice boli ale v tom čase najstráženejším mestom na Slovensku.

Deväť hláv štátov a generálny tajomník NATO diskutovali o hybridných útokoch. “Nesmieme zabudnúť, že v prípade brexitu Facebook ukázal dlhodobé štatistiky, že z Ruska bola platená reklama, ktorá zasiahla 126 miliónov obyvateľov Veľkej Británie, tak aby hlasovali za odchod z Veľkej Británie. To sú obrovské vplyvy,” povedal prezident Andrej Kiska a dodal, že diskutovali aj o tom, ako urobiť Európu bezpečnou, ale aj krajiny, ktoré sa necítia bezpečne.

Viac..  Každý piaty mladý človek na Slovensku sa nevzdeláva či nepracuje

Popoludní prezidenti osadili spomienkovú tabuľu, ktorú osadili pri príležitosti 70. výročia vzniku NATO. Niektorým Košičanom prekážalo, že si v uzatvorenom Kulturparku nemôžu pozrieť ceremoniál spolu s novinármi.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Bejrut

Desivý výbuch v Bejrúte: Na pomoc vyšleme aj slovenských hasičov

BEJRÚT / Už cez 100 mŕtvych a viac než 4 000 zranených si vyžiadala utorňajšia explózia, …