Domov / POLITIKA / Sulík sa zastal Pellegriniho v EP: Je neprijateľné, aby tu poslanec Papadimoulis cvičil slovenského premiéra kvôli migrantom
Visit of Peter PELLEGRINI, Slovak Prime Minister - Press Point

Sulík sa zastal Pellegriniho v EP: Je neprijateľné, aby tu poslanec Papadimoulis cvičil slovenského premiéra kvôli migrantom

ŠTRASBURG / Slovenský premiér Peter Pellegrini v Európskom parlamente uisťoval, že jeho krajina úprimne verí v správnosť európskej myšlienky a chce patriť medzi najhlbšie integrované krajiny Európskej únie. Tá ale podľa neho nemôže zostať “uväznená v status quo”, musí byť úprimná k svojim občanom a získať si ich dôveru. Pellegrini tiež zmienil vraždu novinára Jána Kuciaka a jeho partnerky, ktorej vyšetrenie je vraj jediným cieľom slovenských úradov.

Slovensko úprimne verí v silu a správnosť európskej myšlienky a vo svoje miesto v EÚ, povedal slovenský premiér, ktorý je presvedčený, že pre jeho krajinu neexistuje alternatíva. “Aj v týchto neľahkých časoch chceme patriť k najviac integrovaným štátom,” vyhlásil s tým, že Slovensko je pripravené prijať bremená spojené s týmto cieľom.

Viac..  Pellegrini na samite krajín V4 vystúpil s kritikou. Návrh rozpočtu na 2021-2027 môže byť pre krajiny problémom

Richard Sulík: Doma patrím k najväčším kritikom premiéra Pellegriniho, tu sa chcem ohradiť

Poslanec Papadimoulis kritizoval slovenského premiéra za neprijímanie migrantov. Na tieto slová reagoval aj europoslanec Richard Sulík.

 

 

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Pellegrini

Slovensko a Česko majú spoločné európske postoje, no trápia ich aj spoločné problémy, zhodli sa premiéri

VALTICE / Slovensko a Česko chcú mať v Európskej únii dôležitejšiu úlohu. Zhodli sa na tom …