Domov / ZDRAVIE / M.Mikolášik v európskom Týždni za život: Napredovanie vedy je dôvodom na rast pokory voči životu
MM
PHOTO: Kancelária MM.

M.Mikolášik v európskom Týždni za život: Napredovanie vedy je dôvodom na rast pokory voči životu

„Pokrok vedy dnes človeku dvíha sebavedomie natoľko, že má pocit, že môže rozhodovať koho život nemá význam, a to aj napriek tomu, že nič z toho, čo už veda dokáže, život samo nevytvorí, ani ho nikomu mŕtvemu nevráti. Napredovanie výskumu je teda skôr dôvodom na rast pokory voči životu, ktorý je nám daný“, vyhlásil slovenský europoslanec Miroslav Mikolášik (EĽS/KDH) počas Týždňa za život, ktorý už po deviaty krát prebieha na pôde Európskeho parlamentu. Mikolášik sa ako predseda pracovnej skupiny pre bioetiku spolu s ďalšími europoslancami v rámci záveru celého parlamentného obdobia venuje tento rok téme etiky a ľudskej dôstojnosti v politike.

„Človek už mal v histórii niekoľkokrát pocit, že stavia nedostižnú stavbu, a pritom si, naopak, podkopával vlastné základy. Európska únia bola postavená na hodnote úcty k ľudskému životu, preto jeho odmietanie môže viesť akurát k jej zrúteniu,“ zdôraznil slovenský europoslanec, ktorý svoje pôsobenie v európskej politike od začiatku zameral na ochranu života a ľudskej dôstojnosti. Tohtoročné akcie preto považuje sa vyvrcholenie svojho záväzku v oblasti pro-life.

Viac..  Zavedú zálohovateľné cigarety? 20 centov pre fajčiara za jeden ohorok, žiadajú aktivisti

Mikolášik, ktorý je pôvodným povolaním lekár, zároveň ocenil, že aj tento rok na európsky Týždeň za život nadväzuje program Svetového dňa Downovho syndrómu. Dlhodobo totiž stojí za mobilizáciou najväčších politických skupín v Európskom parlamente v otázke navýšenia podpory ľudí s Downovým syndrómom z rozpočtu Únie, predovšetkým na zmiernenie dôsledkov ich postihnutia a zvýšenie ich nezávislosti a integrácie do spoločnosti.  Zároveň je iniciátorom špeciálnej časti programu na pôde europarlamentu, kedy sa ľudia s touto diagnózou úspešne začlenili medzi obsluhujúci personál kaviarenského zariadenia parlamentu, čo ako jeden z vynikajúcich spôsobov inklúzie vysoko ocenil aj predseda EP Antonio Tajani, ktorý nad podujatím opakovane prevzal záštitu.

Miroslav Mikolášik je jedným z trinástich slovenských europoslancov, už štyrikrát bol hlavným spravodajcom Európskeho parlamentu, pôsobí v ňom od roku 2004.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Bilcik

Vladimír Bilčík: Pracujme na európskej, nie tureckej zóne stability

Invázia Turecka do severovýchodnej Sýrie ohrozuje stabilitu celého regiónu. Dodáva silu tým, ktorí chcú obnoviť …