Domov / EKONOMIKA / Uber chce podnikať v oblasti nákladnej dopravy aj v Európe
Uber
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Uber chce podnikať v oblasti nákladnej dopravy aj v Európe

SAN FRANCISCO – Americká spoločnosť Uber, ktorá pôsobí v oblasti prepravy prostredníctvom mobilnej aplikácie, chce rozšíriť svoje podnikanie v nákladnej doprave aj v Európe. Ide o službu, ktorá spája firmy z oblasti nákladnej dopravy s odosielateľmi tovarov. Uber oznámil, že začne pôsobenie v nákladnej doprave v Holandsku a neskôr bude expandovať do iných častí Európy.

Lior Ron, šéf divízie Uber Freight, uviedol, že v Európe je vážny nedostatok vodičov nákladných automobilov. Zároveň dodal, že nákladné autá v Európe sú prázdne počas 21 percent trasy, ktorú prejdú. Spoločnosť Uber hovorí, že chce priniesť na trh nákladnej dopravy viac efektívnosti.

Divízia nákladnej prepravy Uber Freight začala v USA pôsobiť v roku 2017. Podľa jej údajov v záverečnom kvartáli roku 2018 mala 30 tis. aktívnych užívateľov a eviduje viac ako 328 tis. stiahnutí aplikácie Uber Freight. Firma však nezverejnila výšku svojich tržieb.

Viac..  Lonely Planet vytvoril zoznam najkrajších miest v Európe. Aj Slovensko má svoje miesto

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

ryby

Z európskych morí vyhynie tretina rýb, uvádza štúdia. Vedci volajú po zmene

WASHINGTON / Potrebujeme zmenu, a to čo najefektívnejšiu. Podľa amerického časopisu Proceedings of the national Academy …