Domov / POLITIKA / Ivan Štefanec: Neziskových projektov sa novela autorského zákona nedotkne
Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Neziskových projektov sa novela autorského zákona nedotkne

Európsky parlament dnes schválil novelu Smernice o autorských právach na internete. Novela má za cieľ prispôsobiť legislatívu zmeneným podmienkam na trhu a ochrániť autorov obsahu pred krádežami, nelegálnym obohacovaním a zneužívaním cudzej tvorby. Novelu podporil aj europoslanec  a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH). 

“Rozvoj nových foriem komunikácie umožnil oveľa jednoduchšie a menej kontrolovateľné šírenie autorského obsahu. Bez funkčnej legislatívy na ochranu práv autorov však budeme svedkami úpadku kvalitnej tvorby, alebo jej obmedzenia len na platené služby. Navyše sme svedkami toho, že diela sú zneužívané rôznymi pochybnými, či dezinformačnými stránkami na obohacovanie, či šírenie klamstiev. Touto novelou sme zabezpečili, aby internetoví giganti s miliardovými tržbami viac dohliadali na to, aký obsah šíria a či nie je používaný bez vedomia pôvodného autora. Neziskové a vzdelávacie projekty, ako je Wikipédia a tiež malé a stredné podniky sú z pôsobnosti tejto legislatívy vyňaté. Verím, že aj vďaka dnešnému hlasovaniu bude internet bezpečnejšie, spravodlivejšie a slobodnejšie miesto na výmenu informácií.” 

Viac..  Eugen Jurzyca: Keď eurofondy nepomáhajú

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Pellegrini

V Bratislave rokujú lídri krajín V4. Samit má aj výnimočného hosťa

BRATISLAVA / Prehlbovanie investícií japonských firiem na Slovensku, dohody, ktoré odstraňujú obchodné bariéry medzi krajinami či …