Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Beňová: Mladým ľuďom musíme pri uplatnení sa ponúkať lepšiu perspektívu

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú dnes zaoberať zvyšovaním efektívnosti, ako aj miery vyčlenených finančných prostriedkov na fungovanie mechanizmov na podporu posilňovania kvalifikácie a zamestnávania mladých ľudí.

Peniaze v rámci iniciatívy na podporu zamestnanosti mladých boli pôvodne určené pre európske regióny, v ktorých bola v roku 2012 nezamestnanosť mladých vyššia ako 25 percent. Následne v roku 2017 došlo k navýšeniu finančných prostriedkov tam, kde si viac ako štvrtina mladých ľudí nevedela nájsť uplatnenie ani v roku 2016,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová.

Iniciatíva slúži na financovanie odbornej prípravy, stáží, vzdelávacích kurzov pre získanie kvalifikácie, ale aj samotných pracovných miest pre mladých ľudí, ktorí majú dlhodobý problém nájsť si zamestnanie. Celkový rozpočet na ňu dosiahol pre rok 2019, po schválenom navýšení 350 miliónov eur,“ priblížila europoslankyňa.

Viac..  Ministri zahraničných vecí EÚ sa zhodli na sankciách voči Bielorusku

Podpora sa týka aj najzraniteľnejších skupín mladých ľudí so zdravotným hendikepom alebo pochádzajúcich zo sociálne znevýhodneného prostredia. Musíme im ponúknuť lepšiu perspektívu plnohodnotného uplatnenia sa v rámci spoločnosti a pomôcť im získať zamestnanie jednoduchšie,“ uzavrela Monika Beňová.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Reakcie slovenských europoslancov na Správu o stave Únie

Predsedníčka Európskej komisie, Ursula von der Leyen predniesla v stredu dopoludnia na pôde Európskeho parlamentu …