Europsky parlament
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä brexit a rodinný život

Prehľad vybraných tém, ktorými sa bude zaoberať Európsky parlament počas plenárnej schôdze v dňoch 3. – 4. apríla v Bruseli.

Brexit: Rozprava o najnovšom vývoji  

Poslanci budú v stredu od 14.00 hod. diskutovať o aktuálnom stave procesu vystúpenia Spojeného kráľovstva z Európskej únie, ktorý by sa mal zavŕšiť 12. apríla 2019.

Budúcnosť EÚ: Rozprava so švédskym premiérom Löfvenom  

Predseda vlády Švédskeho kráľovstva Stefan Löfven sa v stredu ako devätnásty líder členského štátu EÚ zapojí do diskusie s poslancami a Komisiou o budúcnosti Únie.

Pracovný verzus rodinný život: Nové pravidlá pre rodičovskú a otcovskú dovolenku  

Poslanci budú vo štvrtok diskutovať a hlasovať o novej legislatíve, ktorá stanovuje minimálnu dĺžku otcovskej a neprenosnej rodičovskej dovolenky.

Zemný plyn: Rozšírenie pôsobnosti pravidiel EÚ na plynovody z tretích krajín  

Poslanci budú vo štvrtok hlasovať o legislatíve, ktorá rozšíri pôsobnosť pravidiel EÚ na plynovody vstupujúce na jej územie z tretích krajín a prinesie väčšiu právnu istotu prevádzkovateľom.

Postoj EP k reforme pravidiel v sektore cestnej dopravy  

Viac..  Ivan Štefanec: Situácia v Bielorusku si vyžaduje tvrdé personálne sankcie

Poslanci budú vo štvrtok hlasovať o legislatívnych návrhoch, ktoré sa týkajú vysielania vodičov, ich odpočinku a nezákonných postupov v sektore cestnej nákladnej dopravy. 

Zastavenie platieb EÚ členským štátom nerešpektujúcim zásady právneho štátu  

EP bude vo štvrtok hlasovať o svojom postoji k návrhu umožňujúcom zmrazenie platieb EÚ členským štátom, ktoré nerešpektujú nezávislosť súdnictva či nebojujú proti podvodom a korupcii.

Schengen: Hlasovanie o postoji EP k dočasným kontrolám na vnútorných hraniciach  

Poslanci budú pravdepodobne presadzovať nové časové obmedzenia a podmienky týkajúce sa zavádzania dočasných kontrol na vnútorných hraniciach schengenského priestoru.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

brexit

Ako kompenzáciu za Brexit Slovensko dostane vyše 36 miliónov eur

Milióny eur navyše pre Slovensko. Vláda dnes schválila materiál s názvom „Spôsob implementácie pobrexitovej adaptačnej rezervy …