Stefanec
Europoslanec a člen predsedníctva KDH Ivan Štefanec. Foto: Kancelária IŠ.

Ivan Štefanec: Británia by sa mala vážne zamyslieť nad možnosťou zotrvania v Európskej únii

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) by najlepším riešením situácie okolo brexitu bolo, ak by Británia v Európskej únii ostala. Zdôrazňuje, že Londýn mal dostatok času na to, aby pripravil jasný scenár odchodu. To, že sa tak doteraz neudialo je, podľa Štefanca dôkazom, že prípadný odchod Veľkej Británie by nepomohol ani jednej strane. 

“Sme svedkami bezprecedentného chaosu na britskej politickej scéne. Vláda nie ej schopná zabezpečiť väčšinu v parlamente pre žiaden zo svojich plánov odchodu a nie je ochotná ani odísť bez dohody. Domnievam sa, že ani prípadné predčasné voľby by na tomto stave nič nezmenili. Jediným riešením je prikloniť sa na stranu zotrvania Británie aspoň v colnej únii. Už v minulosti sme na to ako europoslanci vyzvali našich britských kolegov. Všetky iné možnosti, ako je neriadený brexit, či ďalšie naťahovanie patovej situácie len zhorší ekonomickú a spoločenskú situáciu a oslabí najviac samotnú Veľkú Britániu. V každom prípade chceme s Londýnom zachovať čo najužšie vzťahy ako po hospodárskej, tak aj politickej a bezpečnostnej stránke.” 

Viac..  Europoslanci: Úspechom EÚ v roku 2021 je spolupráca počas pandémie a ochrana klímy

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

tablet

Akt o digitálnych službách – bezpečnejší internet vďaka regulácii platforiem

Európsky parlament vo štvrtok schválil súbor opatrení zameraných proti nelegálnemu online obsahu, ktoré posilňujú zodpovednosť …