ovocie, zelenina
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Zvýšiť konzumáciu ovocia a zeleniny má podľa agrorezortu aj edukácia spotrebiteľov

BRATISLAVA – Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR (MPRV) si uvedomuje zaostávanie Slovenska v konzumácii ovocia a zeleniny, ktorá sa pohybuje pod odporúčanou dávkou potravín. Agrorezort sa preto podieľa na školskom programe, ktorého cieľom je zvýšiť spotrebu ovocia a zeleniny a spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov na školách. Rovnako tak napomáhať vytváraniu zdravých stravovacích návykov u detí a žiakov.

Ministerstvo má taktiež snahu zvyšovať informovanosť detí a rodičov o zdravej výžive prostredníctvom sprievodných opatrení. Uviedol to na zverejnené údaje Eurostatu Daniel Hrežík z odboru komunikácie MPRV. Ovocinárska únia upozorňuje, že hoci máme na Slovensku veľmi dobré prírodné podmienky, nedokážeme dopestovať ani polovicu domácej nízkej spotreby. V sadoch a na poliach nemá kto pracovať a zákony podnikateľské prostredie stále viac a viac sťažujú, upozorňuje prezident ovocinárov Marián Varga.

Situácia s nízkou konzumáciou ovocia a zeleniny sa na Slovensku dlhodobo nemení a Slováci aj naďalej v tomto smere zaostávajú za priemerom EÚ. Potvrdili to aj najnovšie údaje štatistického úradu Európskej únie Eurostat. Podľa nich 64 % obyvateľov EÚ konzumovalo v roku 2017 denne ovocie a zeleninu aspoň jedenkrát, pričom slovenský priemer dosahoval v danom roku úroveň 53 % pri ovocí (18. miesto v EÚ-28) a 52 % pri zelenine (19. miesto). Slovensko za priemerom EÚ zaostávalo aj v štatistikách, ktoré hodnotili konzumáciu ovocia a zeleniny minimálne dvakrát za deň. „Bohužiaľ, môžeme len potvrdiť zaostávanie SR v konzumácii ovocia a zeleniny, ktorá sa pohybuje pod odporúčanou dávkou potravín. Spotrebu ovocia a zeleniny každoročne hodnotíme v rámci spotreby potravín v SR v zelenej správe,“ povedal Daniel Hrežík.

Viac..  Mapa rizikových krajín sa od 1. septembra rozširuje. Toto sú nové opatrenia

Aj na základe zverejnených údajov Eurostatu je podľa agrorezortu vhodné, aby sa aj naďalej pokračovalo v programe, ktorého cieľom je zvýšiť spotrebu ovocia a zeleniny a spotrebu mlieka a mliečnych výrobkov, a teda aj takouto formou vplývať na edukáciu a na spotrebu ovocia, zeleniny a mlieka v SR. „Aj z tohto pohľadu, pre zvýšenie efektu školského programu je potrebné navýšiť prostriedky štátneho rozpočtu do programu. V neposlednej miere je potrebné zvyšovať edukáciu detí a rodičov prostredníctvom škôl o zdravotných účinkoch ovocia a zeleniny,“ dodal Daniel Hrežík.

Aj Ovocinárska únia Slovenskej republiky (OÚSR) potvrdila, že Slováci už dlhodobo patria k tým obyvateľom EÚ, ktorí majú veľmi nízku konzumáciu ovocia a zeleniny. „Hoci prírodné podmienky máme veľmi dobré, nedokážeme dopestovať ani polovicu domácej nízkej spotreby. V našich sadoch a na našich poliach nemá kto pracovať a naše zákony nám podnikateľské prostredie stále viac a viac sťažujú. Je to veľmi zlé. Mnohí pestovatelia sa preto stávajú viac obchodníkmi, ak chcú prežiť. Pravidlá trhu neakceptujú umelú legislatívu. V tom je kameň úrazu. Mnoho rokov sme stratili a budúcnosť? To je škoda preškoda,“ konštatoval prezident ovocinárov Marián Varga.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Dlhodobý rozpočet a hospodárska obnova po koronakríze. Čo ďalšie čaká europoslancov v druhej polovici roka 2020?

Počas nasledujúcich mesiacov sa budú poslanci venovať dlhodobému rozpočtu EÚ, novej legislatíve v oblasti klímy …