kto nevoli
PHOTO: ec.europa.eu.

Nedržte hubu a poďte voliť, vyzýva Zastúpenie Európskej komisie v novom spote

Už 25. mája môžeme rozhodnúť o tom, kto nás bude zastupovať v Európskom parlamente. Nedržte hubu a vyjadrite svoj názor v blížiacich sa eurovoľbách.

Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku predstavuje s blížiacimi sa eurovoľbami novú kampaň, ktorá apeluje na všetkých Slovákov, aby išli 25. mája voliť. Reaguje tak na vôbec najnižšiu účasť Slovenska vo voľbách do Európskeho parlamentu – k volebným urnám naposledy, v roku 2014, prišlo len 13 % našich krajanov.

Jednoduchý, ľahko zapamätateľný motív držania huby má osloviť  všetkých slovenských voličov. „Verím, že Slováci si uvedomujú, že v týchto voľbách ide naozaj o veľa. Európsky parlament hlasuje o všetkých zásadných právnych normách EÚ a kvalita zvolených europoslancov rozhoduje aj o miere akou dokážeme tento proces ovplyvniť. Svojou účasťou v týchto voľbách budeme rozhodovať aj o podiele antisystémových a deštruktívnych síl v budúcom parlamente, ako aj o tom, čomu chceme dať v budúcej EÚ prednosť. No, a okrem toho verím, že Slováci v ničom nechcú byť úplne poslední – a že budú chcieť ukázať, že vo volebnej účasti máme na viac ako pred piatimi rokmi,” uviedol při tejto príležitosti Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Viac..  V. Bilčík: Násilie nahráva politickým silám, ktorým nejde o európsku budúcnosť Čiernej Hory

Okrem hlavného online videa sa do aktivity zapája aj množstvo slovenských influencerov, ktorým záleží na čo najvyššej účasti Slovákov v blížiacich sa eurovoľbách. Na svojich profiloch zvereňujú fotografie s veľkou hubou, čím motivujú svoju fanúšikovskú základňu zúčastniť sa volieb. Tie sa konajú už 25.mája.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Španielsko zaradilo Bratislavský kraj a východ Slovenska medzi oblasti s vysokým rizikom nákazy

Španielsko zaradilo Slovensko do zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy. Medzi problematické oblasti zaradil východné …