Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Zažívame rovnakú aroganciu moci ako pri vražde Roberta Remiáša

stefanec remias
PHOTO: Archív IŠ.

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) si pripomenul 23. výročie vraždy Róberta Remiáša a upozorňuje, že arogancia vládnej moci z rokov 1994 až 1998 nie je nepodobná situácii, ktorú zažívame dnes. 

“Sme svedkami toho, že mafiánske štruktúry napojené na predstaviteľov vládnej strany zavraždia kritického novinára a jeho manželku v ich vlastnom dome. Ján Kuciak a Robert Remiáš mali spoločné to, že sa nebáli povedať a napísať pravdu o skutočnom stave Slovenska. Vtedy aj dnes boli ľudia, ktorí sa snažia o nastolenie spravodlivosti zo strany vlády nazývaní zradcami a sú vystavovaní nechutným útokom. Nemôžeme už nikdy dovoliť, aby u nás zomierali nevinní ľudia pre politické, či mocenské záujmy.”

Podľa Štefanca vyšetrovanie vraždy Jána Kucika a Martiny Kušnírovej napreduje iba vďaka nášmu členstvu v Európskej únii: “V roku 1996 sme ako krajina viseli vo vzduchoprázdne. Vládnuci politici beztresne zneužívali svoju moc, políciu aj tajnú službu. Našťastie, dnes už to možné nie je. Odvaha ľudí na námestiach aj náš tlak v Európskom parlamente na nezávislé vyšetrovanie docielil, že pravdepodobní vrahovia už sedia v celách a budú potrestaní. Verím, že sa rovnakej spravodlivosti raz dočká aj matka a rodina Roberta Remiáša.”  

Viac..  Ako dobre poznáte EÚ? UROBTE SI KVÍZ

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

wifi

EÚ spustí poslednú výzvu na zriadenie bezplatných WiFi sietí pre mestá a obce

Zajtra (3.6. 2020) Komisia vyhlási štvrtú výzvu na predkladanie žiadostí do iniciatívy WiFi4EU. V rámci …