Domov / ĽUDIA / Umelci apelujú na ľudí, aby tentoraz nezostali doma a prišli voliť
volby
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

Umelci apelujú na ľudí, aby tentoraz nezostali doma a prišli voliť

Ale tentoraz už naozaj, tentoraz fakt choďte, tentoraz by ste určite mali ísť, aj vy rozhodnete, čí hlas bude znieť v Európe za Slovensko,” nabádajú ľudí osobnosti, ktoré podporili nový volebný online spot Kancelárie Európskeho parlamentu. Eurovoľby sa budú konať už o dva týždne, 25. mája.

V spote účinkujú Milan Lasica, Emília Vašáryová, Adriana Kučerová. Ady Hajdu, Csongor Kassai, Ivana Gáboríková, František Kovár, Braňo Jobus a Michael Szatmary.

Smutný rekord  z posledných eurovolieb, keď sme boli poslední v EÚ s účasťou 13% by sa už nemal opakovať, myslí si poverený riaditeľ Kancelárie EP na Slovensku Dionýz Hochel. Práve preto sme vďační všetkým osobnostiam, ktoré apelujú aj takýmto spôsobom na ľudí, aby tentoraz nezostali doma a voliť prišli. Slovenským občanom by už nemalo byť jedno, či obsadia najnižšiu priečku. To, čo sa deje v Európe sa vždy týka aj nás všetkých,” dodáva Hochel.

Milan Lasica svojim priaznivcom odkazuje, že pôjde voliť, lebo mu záleží na budúcnosti našich detí. Emília Vašáryová chce žiť naďalej v bezpečnej Európe. Okrem týchto posolstiev zaznie aj odkaz o boji proti klimatickým zmenám či o obrane slabších a znevýhodnených.

Všetci umelci sa zapojili do podpory vyššej účasti eurovolieb bez nároku na honorár.

Podobne sa do informačnej kampani EP  na sociálnych sieťach zapojili aj slovenské futbalové osobnosti.

Viac..  V dobrom aj v zlom budeme postupovať jednotne. Lídri EÚ prijali na summite v Sibiu 10 záväzkov

Kampaň podporili aj známi influenceri a youtuberi.

Deň Európy 

9. mája  si pripomíname Deň Európy, symbolické narodeniny Európskej únie.Robert Schuman, francúzsky minister zahraničných vecí, vo svojom prejave prednesenom v Paríži 9. mája 1950 navrhol novú podobu politickej spolupráce v Európe, ktorá by zabránila vojnám na našom kontinente. Jeho víziou bolo vytvorenie európskej inštitúcie, ktorej úlohou by bolo riadenie spoločného trhu s uhlím a oceľou. Návrh Roberta Schumana sa považuje za začiatok budovania Európskej únie. 

Fakty o voľbách:

Voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať v EÚ  23-36. mája. Na Slovensku to bude 25. mája. Slováci si môžu vyberať z 31 kandidujúcich politických strán a hnutí. Voliť budeme 14 poslancov (ten 14. nastúpi až v prípade Brexitu).

V minulých eurovoľbách bola na Slovensku volebná účasť 13%, účasť mladých ľudí len 6%.

Informačná kampaň kancelárie Európskeho parlamentu

Kancelária Európskeho parlamentu na Slovensku počas volieb organizuje sama či s partnermi asi 70 rôznych podujatí. Jedným z nich je práve prebiehajúca roadshow- volebné turné po 17 slovenských mestách v spolupráci so Zastúpením EK.

Symbolom eurovolieb je iniciatíva” Tentoraz idem voliť”, do ktorej sa už zapojilo asi 300 000 ľudí v rámci EÚ a asi 8000 na Slovensku.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Sefcovic

Šefčovič upozorňuje na plánované sankcie USA, môžu ohroziť energetickú bezpečnosť

BRATISLAVA – Eurokomisár pre vznik Energetickej únie Maroš Šefčovič nie je nadšený z plánov Spojených …