Domov / BEZPEČNOSTNÁ POLITIKA / EÚ predĺžila platnosť sankcií voči sýrskemu režimu o jeden rok
Syria
Ilustračné PHOTO: © European Union- EP.

EÚ predĺžila platnosť sankcií voči sýrskemu režimu o jeden rok

Rada predĺžila platnosť reštriktívnych opatrení EÚ voči sýrskemu režimu do 1. júna 2020. Vzhľadom na to, že represie voči sýrskemu obyvateľstvu pokračujú, sa EÚ v súlade so stratégiou EÚ pre Sýriu rozhodla ponechať v platnosti reštriktívne opatrenia voči sýrskemu režimu a jeho podporovateľom.

Rada tiež vypustila zo zoznamu 5 zosnulých osôb, ako aj jeden subjekt, ktorý už neexistuje, a jeden subjekt, voči ktorému už neexistujú dôvody na uplatňovanie reštriktívnych opatrení. Zoznam v súčasnosti zahŕňa 270 osôb a 70 subjektov, na ktoré sa vzťahuje zákaz cestovania a zmrazenie aktív, keďže sú zodpovedné za násilné represie voči civilnému obyvateľstvu v Sýrii, majú z režimu prospech alebo ho podporujú a/alebo sú s takýmito osobami a subjektami spojené.

Viac..  Slováci budú môcť už čoskoro využívať elektronické služby iných štátov EÚ

V súčasnosti platné sankcie voči Sýrii zahŕňajú okrem iného ropné embargo, obmedzenie určitých investícií, zmrazenie aktív sýrskej centrálnej banky v EÚ, obmedzenia vývozu zariadení a technológií, ktoré by sa mohli použiť na vnútornú represiu, ako aj zariadení a technológií určených na sledovanie alebo odpočúvanie internetovej alebo telefonickej komunikácie.

EÚ je naďalej odhodlaná nájsť trvalé a dôveryhodné politické riešenie konfliktu v Sýrii, ako sa vymedzuje v rezolúcii Bezpečnostnej rady OSN č. 2 254 a v Ženevskom komuniké z roku 2012.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Trump

Trump opäť šokoval, odporučil Turkom a Kurdom, aby sa hrali s pieskom

Americký prezident Donald Trump sa aj v stredu po rokovaní s talianskym prezidentom Sergiom Mattarellom …