Greta Thunberg
Švédska ekologická aktivistka Greta Thunberg. PHOTO: © European Union-EP.

Greta Thunberg obviňuje politikov z pretvárky, proti klimatickým zmenám chcú bojovať len akože

Švédska ekologická aktivistka Greta Thunberg vo Viedni ostro kritizovala svetových politikov. Kritika zo strany 16-ročnej Švédky, ktorá minulý rok v auguste založila tradíciu pravidelných študentských pochodov za klímu, neobišla ani politikov, ktorí chcú proti klimatickým zmenám bojovať. Minimálne časť z nich sa totiž podľa Thunberg iba pretvaruje.

“Politici v jednej sekunde povedia, že klimatické zmeny sú veľmi dôležité, že je to tá najdôležitejšia téma a oni urobia všetko pre to, aby ich zastavili. Ale hneď v ďalšej sekunde chcú rozširovať letiská, budovať nové uhoľné elektrárne a cesty, a vzápätí nasadnú na súkromné lietadlo, ktoré ich odvezie na rokovanie na opačnej strane planéty,” vyhlásila Thunberg na konferencii vo Viedni.

Viac..  Martin Hojsík: Návrhy Borisa Kollára poškodia Muránsku planinu aj ľudí

Švédskej aktivistke, ktorá sa stala ikonou celosvetového ekologického hnutia, sa nepáči ani postoj politikov a lídrov biznisu, ktorí klimatické zmeny vnímajú “primárne ako možnosť na vytváranie nových zelených pracovných miest, nových podnikov a zeleného ekonomického rastu”. “Toto je predovšetkým krízová situácia, a to nie hocijaká krízová situácia. Je to najväčšia kríza, akej ľudstvo kedy čelilo. Nie je to niečo, pri čom stačí, že to ´lajkujete´ na Facebooku,” povedala Thunberg vo Viedni.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

elektroauto

Klimatická neutralita do roku 2050. Ak chce EÚ tento ambiciózny cieľ dosiahnuť, musí masívne investovať

Ako presne definovať udržateľnosť a ako ju premietnuť do nášho hospodárstva? Jedna z ciest vedie …