Domov / ĽUDIA / Únos prezidentovho syna Michala Kováča posúdi Európsky dvor v Luxemburgu
sud, pravo, justicia
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Únos prezidentovho syna Michala Kováča posúdi Európsky dvor v Luxemburgu

BRATISLAVA / Prípad zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča posúdi Európsky súdny dvor v Luxemburgu. Okresný súd v Bratislave tak rozhodol na základe žiadosti právnikov Ivana Lexu.

“Okresný súd Bratislava III zároveň požiada Súdny Dvor EÚ o prejednanie prejudiciálneho návrhu v rámci naliehavého konania, pretože ide o vec súvisiacu so zatýkacím rozkazom,” informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Uznesenie súdu zatiaľ nie je právoplatné.

Prejudiciálna otázka je v právnom poriadku definovaná ako otázka, ktorá môže mať význam pre rozhodnutie súdu. Na jej rozhodnutie však nie je príslušný súd, pred ktorým sa uskutočňuje konkrétne konanie, ale iný orgán, prípadne iný súd.

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby je jedným z obvinených v prípade z roku 1995. Obžalobu podal prokurátor ešte v roku 2000. Podľa nej únos Kováča mladšieho má na svedomí Lexa a ďalších dvanásť obvinených.

Viac..  Maďarsko: Súd sprísnil tresty pre obžalovaných v prípade smrti migrantov v chladiarenskom voze

Vyšetreniu prípadu bránili dlhé roky amnestie, ktoré vyhlásil Vladimír Mečiar ako zastupujúci prezident. Parlamentu sa ich podarilo prelomiť až predvlani.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

teroristicke utoky, terorizmus

Na Slovensku stále platí druhý stupeň teroristického ohrozenia

Na Slovensku stále platí druhý stupeň teroristického ohrozenia. Potvrdil hovorca rezortu vnútra Petar Lazarov. “Aktuálne …