Domov / ĽUDIA / Únos prezidentovho syna Michala Kováča posúdi Európsky dvor v Luxemburgu
sud, pravo, justicia
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Únos prezidentovho syna Michala Kováča posúdi Európsky dvor v Luxemburgu

BRATISLAVA / Prípad zavlečenia prezidentovho syna Michala Kováča posúdi Európsky súdny dvor v Luxemburgu. Okresný súd v Bratislave tak rozhodol na základe žiadosti právnikov Ivana Lexu.

“Okresný súd Bratislava III zároveň požiada Súdny Dvor EÚ o prejednanie prejudiciálneho návrhu v rámci naliehavého konania, pretože ide o vec súvisiacu so zatýkacím rozkazom,” informoval hovorca bratislavských súdov Pavol Adamčiak. Uznesenie súdu zatiaľ nie je právoplatné.

Prejudiciálna otázka je v právnom poriadku definovaná ako otázka, ktorá môže mať význam pre rozhodnutie súdu. Na jej rozhodnutie však nie je príslušný súd, pred ktorým sa uskutočňuje konkrétne konanie, ale iný orgán, prípadne iný súd.

Bývalý riaditeľ Slovenskej informačnej služby je jedným z obvinených v prípade z roku 1995. Obžalobu podal prokurátor ešte v roku 2000. Podľa nej únos Kováča mladšieho má na svedomí Lexa a ďalších dvanásť obvinených.

Viac..  Poľnohospodárska výroba má nízku pridanú hodnotu, upozorňuje Euler Hermes

Vyšetreniu prípadu bránili dlhé roky amnestie, ktoré vyhlásil Vladimír Mečiar ako zastupujúci prezident. Parlamentu sa ich podarilo prelomiť až predvlani.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

EU, komisia

Brusel schválil kompenzáciu pre energeticky náročné spoločnosti na Slovensku

Európska komisia schválila plány slovenskej vlády čiastočne kompenzovať energeticky náročné spoločnosti pre zavedenie vnútroštátneho príplatku na …