Domov / POLITIKA / Lukašenko sa k nám nechystá, pozvanie od Danka ale naďalej platí
Danko
Predseda NRSR Andrej Danko. PHOTO: © European Union- EP.

Lukašenko sa k nám nechystá, pozvanie od Danka ale naďalej platí

BRATISLAVA,MINSK / Kauza s pozvaním bieloruského prezidenta, označovaného ako posledného diktátora v Európe, predsedom parlamentu Andrejom Dankom, pokračuje.

Týmto pozvaním zaskočil nielen Zuzanu Čaputovú, s ktorou podľa diplomatického protokolu mal pozvanie konzultovať, ale aj samotnú bieloruskú diplomaciu. Podľa denníka N Lukašenko už odkázal, že na takéto nepripravené návštevy nechodí. Lajčákovo ministerstvo zahraničných vecí hovorí, že nebude komentovať internú komunikáciu medzi dvoma vládami. Samotný Andrej Danko tak ako vo štvrtok, tak aj v piatok potvrdil, že pozvanie pre Alexandra Lukašenka naďalej platí.

Predseda NR SR na svojej uplynulej návšteve Bieloruska pozval bieloruského prezidenta Alexandra Lukašenka na oslavy SNP. Podľa diplomatickej tradície však prezidenta môže pozvať prezident, premiéra premiér a predsedu parlamentu predseda parlamentu, pokiaľ sa ústavní činitelia nedohodnú inak.Okrem pozvánky do Minska Slovensko ústami predsedu vlády Petra Pellegrini pozvalo aj ruského premiéra Dmitrija Medvedeva a prezidenta Vladimíra Putina.

Viac..  PREHĽAD: Toto je program europarlamentu, riešiť bude najmä brexit a amazonské požiare

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

pecivo, pekar

Pekárov na Slovensku ničia nekalé obchodné praktiky

Pekárstvo je poznačené neférovými praktikami obchodníkov, ktorými trpia nielen pekári, ale aj kvalita pečiva. Najväčšej …