Domov / POLITIKA / Babiš je neschopný premiér a nedokáže Zemanovi čeliť, hodnotí schôdzku opozícia
Babis
Český premiér Andrej Babiš. PHOTO: © European Union.

Babiš je neschopný premiér a nedokáže Zemanovi čeliť, hodnotí schôdzku opozícia

Andrej Babiš je slabým a neschopným premiérom, ktorý nedokáže prezidentovi Milošovi Zemanovi čeliť. Tak hodnotí česká opozícia výsledok štvrtkového rokovania Babiša a vicepremiéra Jana Hamáčka (ČSSD) so Zemanom v Lánoch. Všetci oslovení zástupcovia opozičných strán sa zhodujú na tom, že prezident pohŕda Ústavou ČR, uvádza portál Novinky.cz.

“Miloš Zeman sa ocitol mimo ústavný rámec, premiér mu nedokáže alebo nechce čeliť, ČSSD znovu odkladá riešenie. Dostali sme sa do situácie, keď ministra už viac ako mesiac nevie vymeniť ani strana, ktorá ho nominovala, a najnovšie už ani premiér,” reagoval na výsledok rokovaní predseda ODS Petr Fiala.

“Vidia páni Babiš a Hamáček, že v tejto krajine naozaj nehrajú prvé husle?” spýtal sa predseda STAN Vít Rakušan. “Silný prezident nerešpektujúci ústavu a slabá vláda – to je smutná realita dneška,” dodal Rakušan.

Viac..  Juncker varuje, že brexit bez dohody je stále reálny, Johnson hovorí o diplomatických posunoch

Babiš sa pred rokovaním nechal počuť, že nie je slabým premiérom a že ide do Lán prezidenta prehovoriť. ČSSD požaduje, aby Antonína Staňka (ČSSD) na čele rezortu kultúry nahradil podpredseda strany Michal Šmarda. Staněk podal v polovici mája demisiu, Zeman ju ale neprijal.

Pôvodný článok:
https://www.novinky.cz/domaci/509632-babis-je-neschopny-premier-a-nedokaze-zemanovi-celit-hodnoti-schuzku-v-lanech-opozice.html

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Pellegrini

Premiér Pellegrini a premiéri V4 sa zhodli na rozšírení EÚ o krajiny Západného Balkánu

PRAHA / Premiéri krajín V4 a západo-balkánských krajín sa stretli na samite v Prahe. Na Pražský …