kuracie maso
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Úlomky plastov v kuracích rezňoch. Veterinárna správa zachytila už 260 kg

PRAHA / Úlomky plastov objavili Česi v mrazených obaľovaných kuracích kúskoch dovezených z Nemecka. Ich stiahnutie z trhu nariadila Štátna veterinárna správa.

Kuracie kúsky Iceland 60 Crispy Chicken Dippers v 1,08-kilogramovom balení obsahovali úlomky tvrdých plastov, uviedol pre portál aktulity.sk hovorca českej Štátnej veterinárnej správy (SVS) Petr Vorlíček s tým, že výrobky zároveň sťahujú z trhu. Obaľované kuracie kúsky vyrobili v Nemecku avšak pre britskú spoločnosť, ktorá ju distribuovala do viacerých krajín. Na český trh sa kuracie kúsky dostali prostredníctvom firmy Ice Iceland Czech – Iglu s.r.o..

“Spotrebitelia, ktorí si kúpili mrazené kuracie rezne bez ohľadu na dátum nákupu, ich môžu vrátiť v mieste predaja,” tvrdí Vorlíček. Česká republika sa informáciu o nevyhovujúcej potravine dozvedela z Veľkej Británie prostredníctvom Systému rýchleho varovania pre potraviny a krmivá (RASFF). Momentálne nie je známe, či sa tento výrobok mohol dostať aj na Slovensko, keďže Slovenská Štátna veterinárna a potravinová správa (ŠVPS SR) zatiaľ nezverejnila žiadne informácie týkajúce sa tohto prípadu.

Viac..  Minister Ivan Korčok sa počas rokovania šéfov diplomacií krajín EÚ zastal Českej republiky

“Po oznámení informácie SVS bezodkladne rozhodla o sťahovaní uvedeného výrobku z českého trhu, ktorá sa týka všetkých predaných produktov tohto označenia bez časového obmedzenia,” informoval hovorca českých potravinových kontrolórov. V jednom zo skladov potravín, sa podľa Vorlíčka podarilo zachytiť a pozastaviť zásielku, ktorá obsahovala 240 kusov balení hydinových rezňov s celkovou váhou 260 kg.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Česko sa otvorilo Slovensku bez nutnosti povinnej izolácie, stačí negatívny test

Česká republika zaradila Slovensko s platnosťou od dnešného dňa na zoznam stredne rizikových krajín. Doposiaľ …