Domov / TECHNOLÓGIE / Rezervácia návštevnej miestnosti z pohodlia cely. Francúzi chcú vo väzniciach počítače s intranetom
vazenie
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Rezervácia návštevnej miestnosti z pohodlia cely. Francúzi chcú vo väzniciach počítače s intranetom

PARÍŽ / Francúzske väznice možno podstúpia veľkú zmenu. Správa väzníc totiž chce, aby bola do roku 2022 každá cela vybavená počítačom s intranetom. Cieľom by bolo, aby si väzni mohli vybavovať administratívne záležitosti priamo v cele.

Objednávanie tovaru v miestnom obchode alebo rezervácie návštevných miestností by si tak každý väzeň mohol vybaviť z pohodlia cely. Systém už testujú v niekoľkých zariadeniach. Voľný prístup na intranet by ale väzni nemali.

Podľa väzníc by termináli mohli slúžiť aj na vzdelávanie a mohli by tak viesť k zmierneniu spoločenskej izolácie väzňov, ktorí sú nepočujúci alebo nehovoria. Rodiny by tiež cez intranet mohli posielať svojim príbuzným peniaze. 

Vybavenie 50 144 ciel počítačmi alebo dotykovými obrazovkami by stálo zhruba 530 miliónov eur. Ani zďaleka ale zatiaľ nie je isté, či bude táto vízia naplnená. Podľa parížskeho denníka Le Parisien všetko závisí na výsledku testovaní.

Viac..  Tesla vybuduje v Berlíne svoju prvú európsku továreň

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

internet

Do konca roku 2020 by mali mať všetky slovenské obce vysokorýchlostný internet

BRATISLAVA – Na Slovensku by do konca roku 2020 nemala zostať žiadna obec, ktorá nebude …