Domov / POĽNOHOSPODÁRSTVO / Ivan Štefanec: Na OLAF sme podali ďalší podnet pre podozrenie z podvodu v slovenskom poľnohospodárstve
Stefanec
Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Na OLAF sme podali ďalší podnet pre podozrenie z podvodu v slovenskom poľnohospodárstve

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) podal, spolu s českým europoslancom Tomášom Zdechovským (KDU-ČSL) ďalší podnet na Európsky úrad pre boj proti podvodom (OLAF) pre podozrenie zo spáchania subvenčného podvodu s slovenskom poľnohospodárstve. Týka sa farmára Jaroslava Paveleka z obce Vitanová, ktorý podvodným konaním poľnohospodárskej platobnej agentúry a firmy Ekoherba prišiel o pôdu aj peniaze.

„Prípad pána Paveleka je typickým príkladom zneužívania moci zo strany osôb, ktoré sú zrejme prepojené ako s PPA tak aj fiktívnymi poľnohospodárskymi firmami. Firma sa najprv prihlásila o dotácie k pôde na ktorej pán Pavelek hospodáril a mal na ňu riadne nájomné zmluvy, aby mu následne PPA zablokovala dotácie a zbavila ho tak šance ďalej vykonávať činnosť. Pán Pavelek tak prišiel nielen o pôdu, ale aj o peniaze, ktoré do nej investoval. Sme presvedčení, že tento prípad, tak ako aj desiatky iných podobných musí byť preskúmaný nezávislým orgánom a na slovenskej strane musia byť vyvedené personálne a právne dôsledky. Je hanbou tejto vlády, že za spravodlivosť musíme bojovať v Bruseli, zatiaľ čo organizované skupinky na našej pôde parazitujú a bohatnú,“ povedal Ivan Štefanec.

Viac..  Slovensko by sa malo pripraviť na hroziaci tvrdý brexit. Podľa analytikov môže mať na krajinu negatívny dopad

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

europsky parlament

Slovenskí europoslanci kritizujú Turecko, nevylučujú ani sankcie

BRATISLAVA  – Viacerí slovenskí europoslanci podporia rezolúciu, ktorá odsúdi tureckú inváziu do Sýrie, alebo aj …