Caputova, Sefcovic
Zuzana Čaputová a Maroš Šefčovič. PHOTO: © European Union.

Čaputová: Šefčovič má všetky predpoklady, aby funkciu zvládol

BRATISLAVA – Maroš Šefčovič má dlhoročné skúsenosti a všetky predpoklady, aby zvládol funkciu podpredsedu Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy. Uvádza sa to v stanovisku prezidentky Zuzany Čaputovej, ktoré poskytol jej hovorca Martin Strižinec. Hlava štátu Šefčovičovi zablahoželala a zaželala mu veľa úspechov.

Rozhodnutie designovanej predsedníčky Európskej komisie Ursuly von der Leyen, ktorá počíta s Marošom Šefčovičom ako podpredsedom Európskej komisie pre inštitucionálne vzťahy a strategický výhľad, oceňuje premiér Peter Pellegrini. “Som presvedčený, že Maroš Šefčovič sa bude venovať agende, s ktorou má skúsenosť zo svojho pôsobenia v Európskej komisii. Priniesol vtedy konkrétne výsledky a pristupoval mimoriadne zodpovedne k finančným prostriedkom európskych daňových poplatníkov. Blahoželám mu k tejto nominácii a prajem mu úspešné funkčné obdobie v prospech Únie i Slovenskej republiky,” uviedol Pellegrini. Stanovisko poskytol tlačový odbor predsedu vlády.

Viac..  Za uplynulý deň pribudlo 102 nových prípadov. Vyliečilo sa ďalších 19 ľudí

Maroš Šefčovič by mal byť v novej Európskej komisii podpredsedom pre medziinštitucionálne vzťahy a strategický výhľad. Oznámila to predsedníčka Komisie Ursula von der Leyen. Šefčoviča podobne ako ďalších 25 navrhnutých komisárok a komisárov čaká vypočúvanie pred Európskym parlamentom. Ak poslanci za Komisiu ako celok zahlasujú, exekutíva pod vedením von der Leyen sa ujme mandátu 1. novembra. Maroš Šefčovič bol v Komisii Josého Manuela Barrosa komisárom pre vzdelávanie, odbornú prípravu, kultúru a mládež. Podpredsedom Európskej komisie pre medziinštitucionálne vzťahy a administratívne záležitosti bol v rokoch 2010 – 2014. Tretí raz (2014 – 2019) sa stal podpredsedom EK vedenej Jeanom-Claudom Junckerom zodpovedným za Energetickú úniu.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

pracovny trh, zamestnanci

Pracovný trh opäť ožíva. Za posledný týždeň zaznamenal nárast ponúk

BRATISLAVA / Slovenská ekonomika sa medziročne v druhom kvartáli prepadla o 12 percent. Napriek tejto ťažkej …