more
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Slnko, romantika, more a k tomu 700 eur mesačne. Taliansky región hľadá nových obyvateľov

RÍM / Región Molise v južnom Taliansku sa rozhodol bojovať s vyľudňovaním malých obcí a ponúka všetkým záujemcom, ktorí v nich rozbehnú podnikanie, mesačnú podporu 700 eur až na tri roky. Napísala o tom agentúra APA. Vyplácanie príspevku má len dve podmienky: podnikatelia musia mať sídlo v obci, ktorá má menej ako 2 000 obyvateľov a ich biznis musí bežať najmenej päť rokov.

Prihlásiť sa môže ktokoľvek, a to prostredníctvom internetovej stránky regionálnej samosprávy, ktorá chce na príspevky vydať v rokoch 2019 a 2020 celkovo vyše jeden milión eur.

“Čiže na ľudí pôvodom z Molise, ktorí žijú inde a plánujú sa vrátiť, ale aj na ľudí úplne odinakiaľ, ktorí majú chuť zmeniť životný štýl a užiť si tunajší pokoj,” uviedol Antonio Tedeschi, ktorý je za projekt zodpovedný.

Viac..  Koronavírus: Komisia navrhuje väčšiu jednoznačnosť a predvídateľnosť opatrení

Celkom môžu úspešní žiadatelia získať až 24 000 eur, ak však región alebo podnikanie opustia, budú musieť pomoc vrátiť.

Nejde o prvý pokus prilákať podobným spôsobom nových obyvateľov

Juh Talianska sa v posledných rokoch snaží prilákať nových obyvateľov najrôznejšími a často aj dosť kurióznymi spôsobmi. Tento rok napríklad sicílske mestečko Sambuca ponúklo v aukcii 16 domov s vyvolávacou cenou jedno euro.

Molise patrí k najchudobnejším talianskym regiónom. Ľudia odtiaľ často odchádzajú inam, v posledných rokoch sa tu rodí aj menej detí. Od roku 2 000 počet obyvateľov klesol z 320 000 na 305 000.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

most

V Janove otvárajú nový most presne po dvoch rokoch od tragédie

Taliansko/ V meste Janov dnes večer po dvoch rokoch od tragédie zrútenia mosta otvárajú nový …