caputova
Zdroj: FB Zuzany Čaputovej.

Čaputová na samite OSN: Znepokojuje ma tvrdenie, že klimatická kríza neexistuje

BRATISLAVA / Prezidentku SR Zuzanu Čaputovú znepokojuje tvrdenie, že klimatická kríza neexistuje. Uviedla to vo svojom prejave na klimatickom summite OSN v New Yorku, kam v piatok odcestovala.

“Žijeme v najlepšom období našej histórie, ale zabudli sme za to zaplatiť. Sme dlžníkmi našej planéty. Sme prvá generácia, ktorá pociťuje vplyv našich bezohľadných konaní a môžeme byť aj posledná, ktorá s tým niečo môže urobiť,” povedala ďalej Čaputová.

​Podľa nej je potrebná rýchla a zásadná zmena politiky v spôsobe podnikania, výroby energie, riadenia dopravy, investícií, ochrany biodiverzity a riadenia prírodných zdrojov. “Zaviazali sme sa do roku 2050 dosiahnuť uhlíkovú neutralitu. Pred niekoľkými dňami sme sa rozhodli, že do roku 2030 pridelíme 2,5 miliardy eur na investície do zmeny klímy. Medzinárodne prispievame do Zeleného klimatického fondu. Podporujeme plán Európskej únie urobiť z Európy prvý uhlíkovo neutrálny kontinent,” objasnila kroky Slovenska k zlepšeniu klímy.

Viac..  Martin Hojsík: Vedci znova potrvdili, že klimatická zmena je ohrozením ľudstva. VIDEOBLOG

Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok odcestovala na týždeň do USA. V utorok vystúpi v rámci Všeobecnej rozpravy Valného zhromaždenia OSN.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

hojsik

Martin Hojsík: Vedci znova potrvdili, že klimatická zmena je ohrozením ľudstva. VIDEOBLOG

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Organizácie …