Danko
Predseda NRSR Andrej Danko. PHOTO: © European Union- EP.

Andrej Danko v Kazachstane ľutoval, že tam nechodí viac politikov z Európskej únie

KAZACHSTAN / Patrí medzi najväčšie krajiny na svete. S obrovskými zásobami nerastných surovín sa radí medzi najbohatšie. To je Kazachstan. Rozvíjať vzájomné vzťahy sa práve tam vybral predseda slovenského parlamentu Andrej Danko. Predstaviteľom krajiny priniesol typickú slovenskú fujaru a a píšťalky. On dostal divokú šelmu.

Nursultan patrí medzi najrýchlejšie rozvíjajúce sa miesta tejto krajiny. Je to mesto s obrovským obchodným potenciálom. Slováci ho však využívajú iba málo.

Tri a pol tisíc kilometrov východne od Slovenska preto prišiel osobne naprávať našu reputáciu parlamentný predseda Andrej Danko so svojou parlamentnou družinou. Podpredsedom Glváčom a parlamentnými poslancami. Absolvovali preto množstvo pracovných stretnutí s miestnymi autoritami.

Na konci dňa zistíte, že ich trápia tie isté problémy a to je otázka bezpečnosti v digitálnom priestore, zachovanie miera, zachovanie spolupráce, vybudovanie hodvábnej cesty, povedal Andrej Danko.

A podľa Danka chce Slovensko na riešení týchto otázok s krajinami Strednej ázie spolupracovať. Takáto spolupráca však v týchto končinách sveta nie je možná, bez dlhých zákulisných rozhovorov a priateľských stretnutí.

Viac..  Ivan Štefanec: Obťažovanie detí na internete musíme zastaviť

Kazašská pohostinnosť sa ušla celej delegácii. Podávali sa lokálne špeciality vrátane konského mäsa. Predseda slovenského parlamentu si odniesol jaguára. Na oplátku jeho kazašský náprotivok sa môže začať učiť hrať na fujare. Dankova návšteva Kazachstanu vyvrcholila summitom predsedov parlamentov euroázijských krajín, na ktorom rečnil osobne. Nevyhol sa ani kritike: “Mrzí ma, že tu nie je viac predstaviteľov EÚ.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

polnohospodarske produkty

Dvanásť členských štátov porušilo povinnosť transponovať pravidlá EÚ zakazujúce nekalé obchodné praktiky

Komisia začala konania o porušení povinnosti proti 12 členským štátom za to, že netransponovali pravidlá …