Bilcik
Europoslanec Vladimír Bilčík. Foto: Archív VB.

Europoslanec Bilčík bude zástupcom europarlamentu pre vzťahy s Čiernou Horou

Vladimír Bilčík, poslanec Európskeho parlamentu za stranu SPOLU – občianska demokracia, bol dnes zvolený za predsedu delegácie Európskeho parlamentu pre vzťahy s Čiernou Horou. Po dnešnom zvolení tak bude v nasledujúcich rokoch viesť parlamentné stretnutia v Bruseli, Štrasburgu a Podgorici. Stane sa tak jediným slovenským europoslancom, ktorý bude šéfovať delegácii EP s tretími krajinami.

„Som veľmi rád, že sa mi ako politickému nováčikovi podarilo presadiť v súboji o šéfov delegácii. V Čiernej Hore prebieha reformný proces a je dôležité, aby sme ho z Európskej únie podporovali. Považujem túto prácu zároveň aj za súčasť jedného z najdôležitejších cieľov slovenskej zahraničnej politiky, ktorým je podpora integračných procesov na západnom Balkáne. Potrebujeme živý parlamentný dialóg s partnermi v Čiernej Hore a potrebujeme im pomáhať na ich ceste do EÚ. Považujem to za našu európsku, a teda aj slovenskú povinnosť.“

Ku gratulácii sa pripojil aj Ivan Štefanec, šéf slovenskej delegácie vo frakcii ľudovcov: “Som rád, že Vladimír Bilčík je zvolený na tak významný post, ako je vedúci delegácie s Čiernou Horou. Ide o ďalší úspech našej frakcie Európskej ľudovej strany. Verím, že pri svojom pôsobení zúročí svoje skúsenosti z akademickej práce i zahraničnej politiky. Čierna Hora urobila v posledných rokoch významný pokrok smerom k integrácii do Európskej únie a k presadzovaniu stability v regióne. Som presvedčený, že Vlado bude v tomto smerovaní kľúčový.”

Viac..  Robert Hajšel: Nemôžeme závislosť na plyne z Ruska nahrádzať závislosťou na iných nedemokratických režimoch

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

bilcik

Vladimír Bilčík: Registrácia ukrajinských detí už na hranici je stále nevyhnutnosť

Chcete byť v obraze? Prihláste sa na bezplatný odber spravodajstva z EÚ 👉 PRIHLÁSENIE. Zdieľaj …