VW
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Nemecký súd začal prejednávanie hromadnej žaloby voči Volkswagenu

BERLÍN – Nemecký súd začal pojednávanie v prípade, v ktorom zhruba 470 tis. spotrebiteľov chce dosiahnuť potvrdenie práva na odškodnenie zo strany automobilky Volkswagen, keďže im predala vozidlá s nelegálnym softvérom manipulujúcim emisné testy.

Podnet na súd podala Federácia nemeckých spotrebiteľských organizácií v mene stoviek tisícov majiteľov dieselových áut. Samotné podanie na súd umožňujú legislatívne pravidlá schválené v Nemecku v minulom roku, na základe ktorých je možná hromadná žaloba.

Nemecká tlačová agentúra DAP uviedla, že podľa súdu v Braunschweigu je prípustné prípad prejednávať, ale sudca Michael Neef uviedol, že súd bude musieť určiť, či majiteľom áut naozaj vznikla nejaká škoda. Niektorí advokáti podľa portálu dw.com radia majiteľom dieselových áut VW, aby odstúpili od hromadnej žaloby a podnikli voči automobilke individuálne právne kroky. Viac ako 26 tis. nemeckých zákazníkov Volkswagenu podľa portálu podniklo samostatné kroky, pričom väčšina prípadov sa skončila urovnaním.

Viac..  Klimatická neutralita: Znižovanie emisií sa musí týkať aj námornej dopravy, tvrdia poslanci

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

namornici, lod

Klimatická neutralita: Znižovanie emisií sa musí týkať aj námornej dopravy, tvrdia poslanci

Parlament v stredu v súlade so snahou o celkovú dekarbonizáciu dopravy vyzval na prijatie ambicióznejších …