Domov / KOMENTÁRE A ANALÝZY / Michal Wiezik: Ako sa dalo očakávať, Frans Timmermans exceloval
wiezik
Michal Wiezik, europoslanec /EPP/. PHOTO: redakcia/red.

Michal Wiezik: Ako sa dalo očakávať, Frans Timmermans exceloval

Frans Timmermans exceloval, podľa očakávaní. Jeho vystúpenie možno naozaj charakterizovať viacerými superlatívami. Výborný rečník, polyglot, schopný plnohodnotne komunikovať v siedmych jazykoch. Ideálny kandidát na zastrešenie komplexného projektu Green Deal.

Jasne vysvetlil víziu smerovania EÚ, cirkulárna ekonomika, EU ako prvý klimatický neutrálny kontinent, redukcia emisií na úrovni 50-55%, stratégia pre ochranu biodiverzity, odpadové hospodárstvo, medzinárodná klimatická diplomacia, vodík. To boli hlavné okruhy, ktorým sa venoval v príhovore a v reakciách na otázky.

Kompetentné, profesionálne a vecné. Ak by som mu mal niečo vytknúť, tak slabšiu pozíciu v otázkach spojených s lesmi, mám podozrenie, že to zatiaľ nie je jeho téma. Každopádne, kompetentnejšieho človeka na zabezpečenie a napĺňanie projektu Green Deal určite nemáme, je na ňom veľká zodpovednosť a prajem mu úprimne veľa úspechov.

Viac..  Vladimír Bilčík: Borrell musí ukázať, že mu na európskych hodnotách vo svete skutočne záleží

Komentár pripravil europoslanec Michal Wiezik

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Wiezik

Michal Wiezik: Druhé vypočutie poľského kandidáta na komisára Wojciechowskeho pôsobilo podstatne lepšie

Druhé vypočutie poľského kandidáta na komisára Wojciechowskeho pôsobilo podstatne lepšie, najmä kvôli odpovediam v poľštine. …