Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: V európskom rozpočte bude viac peňazí na tvorbu pracovných miest

Výbor Európskeho parlamentu pre rozpočet včera odsúhlasil návrh rozpočtu Európskej únie na rok 2020. Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (EPP) v ňom bude viac peňazí pre vedu, výskum, inovácie, ale aj pre tvorbu nových pracovných miest.

“Som rád, že sa nám podarilo presadiť navýšenie rozpočtu programov, ktoré podporujú vznik nových pracovných miest a pracovnú mobilitu, najmä mladých ľudí. Boj s ich nezamestnanosťou považujem za jednu z najväčších výziev v najbližších rokoch. Rozpočet bude pamätať aj na rozvoj inovácií a výskumu, čím podporíme našu konkurencieschopnosť vo svete. Viac prostriedkov vyčleňujeme aj na boj s klimatickými zmenami a na ochranu prírody a ovzdušia. Tieto dôležité aktivity však nesmú ísť proti európskemu hospodárskemu rastu, ale musia byť skôr zamerané na vývoj nových, ekologickejších technológií v našom priemysle, doprave a ďalších odvetviach.”

Viac..  Martin Klus: Plynovod Nord Stream 2 je nielen ekonomický, ale aj geopolitický projekt. Slovensko s ním naďalej nesúhlasí

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Reakcie slovenských europoslancov na Správu o stave Únie

Predsedníčka Európskej komisie, Ursula von der Leyen predniesla v stredu dopoludnia na pôde Európskeho parlamentu …