Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Turecko bude musieť za svoj postup voči Kurdom zaplatiť

Európsky parlament dnes prijal rezolúciu, ktorou odsudzuje postup tureckej armády voči kurdskému obyvateľstvu na severe Sýrie, volá po ďalších ekonomických sankciách a po definitívnom zastavení prístupových rokovaní medzi Európskou úniou a Tureckom. Rezolúciu spolupredkladal europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (EPP).

“Potvrdzuje sa to, čo som hovoril vždy a teda, že Turecko do EÚ nepatrí. Brutálny postup tureckej armády proti Kurdom, sprevádzaný vojnovými zločinmi, je neakceptovateľný a musíme sa mu jasne postaviť. Žiadame okamžité zastavenie prístupového procesu Turecka do EÚ, ktorý aj tak dlhé roky nikam nevedie. Žiadame tiež zavedenie ekonomických sankcií, ktoré budú Ankaru veľmi bolieť, pretože EÚ je jej najväčší obchodný partner. Nenecháme sa od tureckého prezidenta vydierať vyhrážkami o spustení novej migračnej vlny, pretože by to bol ústupok na úkor nevinných civilov, ktorí trpia. Chceme tiež preskúmať rôznu finančnú pomoc, ktorú EÚ doteraz Turecku poskytovala, okrem iného aj na zastavenie nelegálnej migrácie, či nie sú tieto peniaze používané na podporu súčasných vojnových operácií.”

Viac..  Miera nezamestnanosti v Európskej únii je najnižšia od roku 2000

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

trestny cin, obet

V EÚ sa každoročne stane obeťou trestného činu približne 75 miliónov ľudí

Podpredsedníčka Európskej komisie pre hodnoty a transparentnosť Věra Jourová a komisár pre spravodlivosť Didier Reynders …