Domov / ŠKOLSTVO / Monika Beňová: Sexuálna výchova má svoje miesto na školách v ktorejkoľvek členskej krajine EÚ
Benova
Europoslankyňa Monika Beňová. PHOTO: © European Union- EP.

Monika Beňová: Sexuálna výchova má svoje miesto na školách v ktorejkoľvek členskej krajine EÚ

Plénum Európskeho parlamentu sa bude na dnešnom zasadnutí zaoberať aj možnými dôsledkami poľského návrhu zákona, ktorý má zakazovať a kriminalizovať sexuálnu výchovu u našich severných susedov.

Ide o občiansky návrh zákona, ktorý bol do poľského Sejmu predložený na základe uskutočnenej petície. Podporila ho tiež katolícka cirkev a vládna strana Právo a spravodlivosť, ktorá má aj po posledných parlamentných voľbách v Sejme väčšinu.

Návrh zákona hovorí, že učitelia, vychovávatelia či lekári, ktorí by vzdelávali mladých ľudí v oblasti sexuálnej výchovy či zdravotnej osvety v tejto oblasti, môžu teoreticky čeliť až hrozbe niekoľko ročného väzenia,“ uviedla poslankyňa Európskeho parlamentu Monika Beňová. Proti navrhovanej legislatíve sa protestovalo vo viacerých poľských mestách.

Viac..  Program Erasmus+ zjednocuje a mení životy mladým Európanom

Nový zákon by tak mohol trestať tých, ktorí deťom a mladistvým vysvetľujú čo je sexuálne zneužívanie, násilie, antikoncepcia, či prirodzený sexuálny život. „Išiel by tak proti súčasným poznatkom a modernej sexuálnej výchove, ktorá v 21. storočí má na školách v ktorejkoľvek členskej krajine Európskej únie nepochybne svoje miesto,“ uzavrela Monika Beňová.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

brexit

Europoslanci riešia otázky v súvislosti s odchodom Británie z EÚ. Dohoda ale môže trvať aj roky

ŠTRASBURG / Dohodnúť sa s veľkou Britániou na budúcich vzťahoch môže podľa europoslancov trvať nielenže celé …