turisti
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Slováci v letnej turistickej sezóne najčastejšie cestovali do Chorvátska


BRATISLAVA – Slováci v letnej turistickej sezóne najčastejšie cestovali do Chorvátska, za cieľovú destináciu si okrem toho vyberali aj Turecko a Bulharsko. Na tlačovej konferencii o tom informoval riaditeľ konzulárneho odboru ministerstva zahraničných vecí Martin Bezák. Trestné činy páchali Slováci najčastejšie v Spojenom kráľovstve, kde aj najviac žiadali o vydanie dočasných cestovných dokladov.

Slováci častejšie než vlani využívali službu dobrovoľnej registrácie pred vycestovaním do inej krajiny. V období od 15. júna do 15. septembra tak urobilo 33 143 ľudí, čo predstavuje oproti minulému roku nárast o viac ako 3000. Najčastejšie sa registrovali pri ceste do Turecka, a to 6414-krát, do Egypta 4199-krát a do Chorvátska 2893-krát. Najvyšší počet zranených Slovákov za uplynulé obdobie zaznamenali v Turecku 431.

Trestné činy Slováci najčastejšie spáchali v Spojenom kráľovstve, kde bolo zaznamenaných 383 činov. V Česku zas napočítali najviac úmrtí slovenských občanov – 199. O poskytnutie nefinančnej pomoci požiadalo 1521 občanov počas pobytu v Chorvátsku. Slovenské zastupiteľské úrady vydali 1587 náhradných cestovných dokladov, najviac v Londýne (780) a Záhrebe (95). Z iných členských krajín Európskej únie sa na slovenské zastupiteľské orgány obracajú najčastejšie Česi.

Viac..  Česko aj Rakúsko predĺžili hraničné kontroly so Slovenskom do 12. decembra

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

schengen

Bulharsko, Rumunsko a Chorvátsko sú pripravené naplno fungovať v schengenskom priestore

Komisia vyzýva Radu, aby bezodkladne prijala potrebné rozhodnutia, ktoré umožnia Bulharsku, Rumunsku a Chorvátsku plnohodnotnú …