Tusk
Donald Tusk. PHOTO: © European Union-EP.

Donald Tusk: EPP rozhodne o osude Orbánovho Fideszu začiatkom nového roka

ZÁHREB- Rozhodnutie o osude populistického Fideszu maďarského premiéra Viktora Orbána v Európskej ľudovej strane (EPP) padne začiatkom budúceho roka. Vo štvrtok to povedal nový predseda EPP Donald Tusk. Podľa jeho slov verdikt oznámia v januári po vnútornom vyšetrovaní v rámci EPP.

Končiaceho šéfa Európskej rady Tuska zvolili za nového predsedu strany v stredu počas dvojdňového snemu EPP v chorvátskom Záhrebe. Najsilnejšia parlamentná frakcia v Európskom parlamente dočasne pozastavila Orbánovmu Fideszu členstvo v marci v súvislosti s jeho odklonom od európskych hodnôt.

“Môj názor je dosť jasný, keď vyjadrujem svoj postoj k neliberálnej demokracii,” povedal Tusk. “Myslím si, že musíme byť veľmi odhodlaní v boji proti takémuto druhu myšlienky,” poznamenal.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

Viac..  Slovenský europoslanec Hajšel sa stal spravodajcom Európskeho parlamentu pre Nástroj na podporu platobnej schopnosti

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

V4

V4 volá po férovom rozdelení prostriedkov na obnovu po koronakríze

BRATISLAVA – Krajiny Vyšehradskej štvorky plne podporujú snahu o eliminovanie dopadov koronakrízy na ekonomiku Európskej …