zamestnanci
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku sa blíži k hranici 80 tisíc

BRATISLAVA – Ku koncu októbra tohto roka na Slovensku pracovalo takmer 77 tisíc cudzincov. Oproti septembru tohto roka ide o nárast o 2,4 tisíca cudzincov, medziročne sa počet cudzincov pracujúcich na Slovensku zvýšil o 11,7 tisíca. Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v posledných mesiacoch stúpa čoraz viac. V júli tohto roka totiž ich stav medzimesačne klesol o 119 osôb, v auguste už išlo o nárast o 444 cudzincov a v septembri počet cudzincov pracujúcich u nás stúpol o 1,1 tisíca.

Vyplýva to z údajov, poskytla Mária Hrehová z kancelárie generálneho riaditeľa Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.

Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 1,2 tisíca, čím sa celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás zvýšil na 21,9 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku v minulom mesiaci vzrástol o 597 osôb na 13 tisíc. Najpočetnejšou skupinou občanov z krajín Európskej únie boli aj v októbri Rumuni, ktorých u nás pracovalo 9,4 tisíca, nasledovali Česi s 5,8 tisíca pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,6 tisíca.

Viac..  Šesť opozičných strán chce zosadiť Orbána, vo voľbách v roku 2022 budú kandidovať spoločne

Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu minulého mesiaca v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,5 tisíca cudzincov. Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 8,2 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 3,2 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín. Naopak, len šesť cudzích štátnych príslušníkov pracovalo v októbri tohto roka v okrese Medzilaborce.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

plynovod

Na Ukrajine vybuchol plynovod, dodávky plynu na Slovensko však podľa R. Sulíka zatiaľ nie sú ohrozené

Na tranzitnom plynovode, prepravujúcom ruský plyn cez územie Ukrajiny na Slovensko, došlo v podvečerných hodinách k výbuchu. …