Domov / ZAUJÍMAVOSTI / Rakúsko: Jazdná polícia nevznikne, vláda nevie, čo s koňmi
kon
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Rakúsko: Jazdná polícia nevznikne, vláda nevie, čo s koňmi

BERLÍN – Rakúska prechodná vláda vo štvrtok rozhodla, že zruší plány na zriadenie útvaru jazdnej polície. Šlo o nápad bývalého ministra vnútra Herberta Kickla z nacionalistickej Slobodnej strany Rakúska (FPÖ), ktorej spoločná vláda s Rakúskou ľudovou stranou (ÖVP) padla minulý rok po prevalení sa takzvanej aféry Ibiza.

V budúcej vláde už FPÖ s najvyššou pravdepodobnosťou nebude a zriadenie jazdnej polície je tak jedným z nedotiahnutých plánov jej predstaviteľov, ktoré teraz podľa všetkého zapadnú prachom.

Podľa rakúskych médií je najväčším problémom to, že Kickl už pre zamýšľanú jazdnú políciu objednal kone, a súčasná prechodná vláda teraz nevie, čo s nimi. Konkrétne ide o dvanásť koní, ktorým teraz vládni úradníci musia hľadať nový domov. Dva kone, ktoré Rakúsku podaroval maďarský premiér Viktor Orbán, sa podľa dočasného ministra vnútra Wolfganga Peschorna vrátia do Maďarska. Čo bude so zvyšnými desiatimi, to zatiaľ nie je jasné.

Viac..  Najväčšie otravy sú na Vianoce. Týmto môžete svojho psa aj zabiť

Vláda sa podľa Peschorna rozhodla zrušiť plány na zriadenie jazdnej polície po “dôkladnom zhodnotení tejto otázky”. Hlavnými dôvodmi, pre ktoré sa rozhodla od projektu upustiť, boli jeho vysoké náklady a nízka efektivita.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Kurz

Rakúsko je proti európskym investíciám do jadrovej energie

Rakúsko je striktne proti tomu, aby Európska únia (EÚ) v rámci podpory prechodu stredoeurópskych krajín …