Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union.-EP.

Ivan Štefanec: Poslanec Fico si pri slovenskom zlate robí z ľudí žarty

Podľa europoslanca a vedúceho slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivana Štefanca (KDH) je návrh na presun slovenského zlata z Bank of England do Bratislavy pravdepodobne nepodareným vtipom.  

“Deponovanie zlata v metropolách svetového obchodu, ako je Londýn, je úplne bežnou praxou, ktorá tu bola pred brexitom a bude tu aj po ňom. Slovenské zlato v depozitoch Bank of England “pracuje,” kým na Slovensku by pod smeráckou vládou pravdepodobne len ležalo ľadom za dohľadu niektorej z SBS firiem napojených na ľudí blízkych Robertovi Ficovi a jeho okoliu. Nezmyselnosť tohoto kroku potvrdila aj Národná banka Slovenska, ktorú vedie niekdajší podpredseda Smeru a minister financií Peter Kažimír. Ostáva teda dúfať, že návrh poslanca Fica je len nepodareným predvianočným žartom. V opačnom prípade by to totiž bol dôkaz, že Slovenskú republiku celé desaťročie viedol človek, ktorý nemá potuchy ani o základných ekonomických pojmoch a zákonitostiach,” povedal Štefanec.

Viac..  Ivan Štefanec: Európska únia sa musí zaujímať o osud Hongkongu

O red

Avatar

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Európa musí obnoviť sebestačnosť vo výrobe liekov

Výbor Európskeho parlamentu pre životné prostredie, zdravotníctvo a potravinovú bezpečnosť dnes vyzval na urýchlenú obnovu …