vlajka
Ilustračné PHOTO: © European Union-EP.

EÚ je pripravená postupne sa zapájať do podpory reformného programu vlády KDR

Rada prijala závery o Konžskej demokratickej republike (KDR) po tom, ako v tejto krajine došlo k prvému pokojnému odovzdaniu moci v jej dejinách, ktorým sa otvoril priestor pre stabilitu a inkluzívny rozvoj v KDR a regióne ako celku.

V záveroch sa berú do úvahy zostávajúce dôležité výzvy, ktorým krajina čelí, zároveň sa v nich však uvádza, že EÚ je pripravená postupne sa zapájať do podpory reformného programu vlády KDR, a to na základe recipročných záväzkov. Prijatím týchto záverov EÚ opätovne zdôrazňuje svoj úmysel zostať privilegovaným partnerom KDR.

Rada sa okrem toho na základe posúdenia situácie v KDR rozhodla zachovať individuálne reštriktívne opatrenia voči viacerým predstaviteľom KDR a zrušiť tieto opatrenia v prípade dvoch osôb. Tieto sankcie boli prijaté v reakcii na obštrukcie volebného procesu a porušovanie ľudských práv. Rada tieto reštriktívne opatrenia vzhľadom na vývoj situácie znovu preskúma a je pripravená ich zodpovedajúcim spôsobom upraviť.

Viac..  Eugen Jurzyca o brexite: Rozum a rešpekt k faktom vyhrali jednu z bitiek nad emóciami a konšpiráciam

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

M. Beňová: Je dobre, že vakcíny zabezpečuje Únia, naša vláda by to nezvládla

Poslanci Európskeho parlamentu sa budú na úvod utorňajšieho plenárneho zasadnutia zaoberať dostupnosťou vakcín. Európska komisia …