Stefanec
Europoslanec Ivan Štefanec. PHOTO: © European Union-EP.

Ivan Štefanec: Boj proti klimatickým zmenám nemôže prebiehať na úkor našej konkurencieschopnosti

Europoslanec a vedúci slovenskej delegácie pri Európskej ľudovej strane Ivan Štefanec (KDH) víta prijatie dlhodobej stratégie Európskej únie pre boj s klimatickými zmenami, no upozorňuje na to, že dosahovanie ambicióznych cieľov v tejto oblasti nesmie znamenať znižovanie našej konkurencieschopnosti voči zvyšku sveta, ani rušenie pracovných miest.

“Prebiehajúce klimatické zmeny a negatívne dopady, ktoré so sebou prinášajú, nie je možné spochybniť. Musíme robiť všetko pre to, aby sme ich zmiernili a zároveň vytvorili lepšie podmienky pre reálne riešenia. Prijímané opatrenia negatívny dopad na zamestnanosť a hospodársky rast Európskej únie. Potrebujeme sa vydať cestou podpory inovácií a pozitívne motivovať nielen naše firmy, ale aj zvyšok sveta k tomu, aby sa emisie znižovali. Osobitnú pozornosť musíme venovať realizácii nových nápadov a rozvoju nových technológií v segmente malých podnikov. Takýmto spôsobom sa nám už podarilo dosiahnuť konkrétne výsledky v minulosti. Európska únia bola vždy globálnym lídrom v oblasti ochrany klímy a životného prostredia. Len správnymi politickými rozhodnutiami, ktoré budú podložené odbornými znalosťami, si túto pozíciu udržíme.”

Viac..  Eurobarometer: Väčšina Európanov (91 %) pozná pojem „občan Európskej únie“

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

Stefanec

Ivan Štefanec: Európa musí obnoviť sebestačnosť vo výrobe liekov

Výbor Európskeho parlamentu pre životné prostredie, zdravotníctvo a potravinovú bezpečnosť dnes vyzval na urýchlenú obnovu …