Domov / EKO/ENVIRO / Martin Hojsík: Európsky Green Deal nám otvára šancu na zelenú a férovú transformáciu ekonomiky
Hojsik
Europoslanec Martin Hojsík. PHOTO: © European Union-EP.

Martin Hojsík: Európsky Green Deal nám otvára šancu na zelenú a férovú transformáciu ekonomiky

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen dnes v Európskom parlamente predstavila Európsky ekologický dohovor. Na základe tohto plánu chce z Európy spraviť prvý klimaticky neutrálny svetadiel na svete. Európsky ekologický dohovor označila za novú stratégiu pre rast, ktorá nielen zredukuje emisie, ale zároveň vytvorí pracovné miesta a zlepší kvalitu života Európanov.

“Slovensko bolo doteraz montážnou dielňou a dôsledky, či už ekonomické, sociálne alebo ekologické, sme museli znášať všetci. Európsky Green Deal nám otvára šancu na zelenú a férovú transformáciu ekonomiky. Zelené investície v hodnote tisíc miliárd eur môžu znamenať v konečnom dôsledku slušnú a dobre zaplatenú prácu pre ľudí na Slovensku,” povedal po predstavení plánu europoslanec Martin Hojsík z Progresívneho Slovenska.

Viac..  Martin Hojsík o rozpočte EÚ: Podarili sa mi presadiť aj projekty na ochranu včiel

“To, či Green Deal bude na prospech nám, občanom Slovenska, však nezávisí od Európskej komisie, ale od toho, ako sa k tomu postavia tí, ktorí nám na Slovensku vládnu. Doterajšie vlády zelené riešenia robili “na hulváta”, všetko robili z donútenia a na prospech pár vyvolených, nie nás všetkých. Na úkor nielen našich peňaženiek, ale celej našej prírody,” doplnil Hojsík.

“Európsky Green Deal bude priať odvážnym a aktívnym. Krajina, ktorá nebude konať, nebude podporovať zelené inovácie, krajina ktorá bude naďalej bezhlavo betónovať svoje námestia, nemá šancu uspieť. Slovensko musí uspieť,” uzavrel progresívec Hojsík.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

fb debaat

Príďte si podiskutovať so slovenskými europoslancami! Už v piatok 31.1.2020

Ako nás ovplyvňuje dianie v Európskej únii, aké výhody Slovensko získalo a získava vďaka členstvu …