Hojsik
Europoslanec Martin Hojsík. PHOTO: © European Union-EP.

Martin Hojsík: Európsky Green Deal nám otvára šancu na zelenú a férovú transformáciu ekonomiky

Predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen dnes v Európskom parlamente predstavila Európsky ekologický dohovor. Na základe tohto plánu chce z Európy spraviť prvý klimaticky neutrálny svetadiel na svete. Európsky ekologický dohovor označila za novú stratégiu pre rast, ktorá nielen zredukuje emisie, ale zároveň vytvorí pracovné miesta a zlepší kvalitu života Európanov.

“Slovensko bolo doteraz montážnou dielňou a dôsledky, či už ekonomické, sociálne alebo ekologické, sme museli znášať všetci. Európsky Green Deal nám otvára šancu na zelenú a férovú transformáciu ekonomiky. Zelené investície v hodnote tisíc miliárd eur môžu znamenať v konečnom dôsledku slušnú a dobre zaplatenú prácu pre ľudí na Slovensku,” povedal po predstavení plánu europoslanec Martin Hojsík z Progresívneho Slovenska.

Viac..  EN pre mladých: Voliči si vo voľbách vypýtali zmenu, hovorí europoslanec Bilčík o Čiernej Hore

“To, či Green Deal bude na prospech nám, občanom Slovenska, však nezávisí od Európskej komisie, ale od toho, ako sa k tomu postavia tí, ktorí nám na Slovensku vládnu. Doterajšie vlády zelené riešenia robili “na hulváta”, všetko robili z donútenia a na prospech pár vyvolených, nie nás všetkých. Na úkor nielen našich peňaženiek, ale celej našej prírody,” doplnil Hojsík.

“Európsky Green Deal bude priať odvážnym a aktívnym. Krajina, ktorá nebude konať, nebude podporovať zelené inovácie, krajina ktorá bude naďalej bezhlavo betónovať svoje námestia, nemá šancu uspieť. Slovensko musí uspieť,” uzavrel progresívec Hojsík.

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

pollak

Peter Pollák o koronakríze: Šéfka Európskej komisie nás ubezpečila, že pomoc príde čoskoro. VIDEO

Zdieľaj článok na Facebooku Počet videní: 74 Viac..  EÚ poskytne finančnú pomoc Chorvátsku po zemetrasení