Domov / MOTORIZMUS / Rezort hospodárstva neuvažuje nad vyhlásením ďalšieho kola podpory kúpy elektromobilov
Ilustračné PHOTO: © European Union.

Rezort hospodárstva neuvažuje nad vyhlásením ďalšieho kola podpory kúpy elektromobilov

BRATISLAVA – Napriek enormnému záujmu o dotácie na kúpu elektromobilov sa Slováci tak skoro ďalšej možnosti získať takýto príspevok nedočkajú.

„Ministerstvo hospodárstva SR teší enormný záujem o dotácie na elektromobily, v tejto chvíli však nad vyhlásením ďalšieho kola rezort neuvažuje,” uviedol hovorca Ministerstva hospodárstva SR Maroš Stano. On-line registrácia na stránke www.chcemelektromobil.sk bola spustená v pondelok, 16. decembra o 12:00. Celá šesťmiliónová suma vyčlenená na podporu bola rezervovaná v priebehu 3 minút a 41 sekúnd.

V súvislosti s podporou rozvoja elektromobility na Slovensku je podľa rezortu hospodárstva potrebné investovať aj do nabíjacej infraštruktúry. “Ministerstvo by preto po vyhodnotení prvého kola výzvy na podporu budovania nabíjacích staníc, malo v prvom štvrťroku 2020 vyhlásiť druhé kolo. Na túto podporu je spolu vyčlenených milión eur,“ dodal Stano.

Viac..  Ceny benzínov a nafty by mali na slovenských čerpačkách klesať, predpokladá analytička

Záujemcovia si rezervovali dotáciu na 786 ekologických áut prostredníctvom 668 žiadostí. Výrazne vyšší záujem bol o autá s čisto elektrickým pohonom, ktoré si chce kúpiť takmer 90 % úspešných žiadateľov. Celkovo požiadali Slováci o dotáciu na 689 elektromobilov a 97 plug-in hybridov. Slovenská inovačná a energetická agentúra, ktorá je vykonávateľom výzvy, bude úspešným zaregistrovaným žiadateľom od 17. decembra zasielať informácie o ďalšom postupe pre oficiálne podanie skompletizovanej žiadosti. Za prvé tri hodiny sa úspešne zaregistrovalo takmer 4 000 žiadateľov z celého Slovenska.

Viac informácií sa dozviete na spravodajskom portáli www.noviny.sk

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

benzin

Ceny benzínov a nafty by mali na slovenských čerpačkách klesať, predpokladá analytička

BRATISLAVA – V tomto týždni by sa mohli slovenskí motoristi dočkať ďalšieho znižovania cien benzínov …