Miko
Zdroj: Ladislav Miko, vedúci Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku.

Mesto Hnúšťa ponúka svojim obyvateľom bezplatné vonkajšie fitness centrum postavené za eurofondy


Vonkajšie fitness centrum v Hnúšti potešilo azda všetkých športovo založených obyvateľov. Ihrisko bolo postavené z programu rozvoja vidieka a jeho návštevníkom umožňuje stráviť niekoľko zdravých chvíľ na čerstvom vzduchu. V rámci výberu umiestnenia vonkajšieho fitness sa uvažovalo aj nad areálom kúpaliska a Mariassyho záhradou. Mestské zastupiteľstvo sa napokon rozhodlo umiestniť ho pri detskom dopravnom ihrisku, ktoré je napojené na mestkú políciu. Jeho kamery sledujú mestskí policajti, čím sa zvýšila bezpečnosť jeho návštevníkov, ako aj predchádzaniu vandalizmu a poškodzovaniu fitness strojov. Obsahuje desiatku strojov, ktoré sú umiestnené do kruhu. Nájdeme tu napríklad stroj na posilňovanie prsného svalstva pre dve osoby, stroj na chrbát, nohy, brucho, alebo boky.

A keďže sa myslelo aj na deti, v strede spomínaného fitness kruhu nájdeme detskú preliezačku a šmykľavku. Rodičia majú možnosť zacvičiť si a zároveň mať prehľad o svojich deťoch. Moderný vonkajší areál je prístupný celoročne a nachádza sa v príjemnom prostredí parku. Určený je pre mladých ľudí, rodičov s deťmi, pre seniorov a aktívnych obyvateľov, ako aj pre návštevníkov mesta a turistov. Športpark poskytuje možnosti ako sa udržať fit, rehabilitovať a naberať kondíciu. Cvičebné stroje sú šetrnejšie ako tie v bežných indoorových fitness centrách a ľahko sa ovládajú. U každého z nich je presný popis, ako sa na ňom má správne cvičiť a ktoré partie tela sa posilňujú. Cvičí sa výlučne s vlastnou váhou tela. Športovisko je ideálnym miestom na oddych a relax aj vďaka neďalekej, tzv. kľudnej zóny ideálnej na prechádzky.

Viac..  Europoslanci za KDH: Slovensko musí rokovať s EÚ o presune eurofondov na boj s cenami energií

O dac

Avatar

Odporúčame pozrieť

ceny energii

Europoslanci za KDH: Slovensko musí rokovať s EÚ o presune eurofondov na boj s cenami energií

Slovenská vláda musí podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) okamžite začať rokovania s Európskou komisiou o možnosti …